PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Сергій Костира

Замані одному було б важко зробити те, у чому його підозрюють

Володимир Замана займав посаду начальника генерального штабу збройних сил України та був головнокомандуючим у мирний час. Відповідно події, що відбулися зі збройними силами України в період з 2012 по 2014 рік, проходили під його керуванням.

Це говорить про те, що доленосні рішення, які приймалися у ті часи, щодо скорочення чисельності ЗСУ, роззброєння, передача підпорядкування підрозділів АРК, проходило виключно за його підписом.

Візьмемо, наприклад, ЗУ Про граничну чисельність ЗСУ, там є критична мінімальна кількість вояків та озброєння, визначена законом. Але Замана її зменшив власним наказом на 5 тис. осіб.

За особистим підписом, Володимир Замана розформував ракетні комплекси та військові частини, що не дало можливості протистояти російській агресії, як у Криму, так і в Україні в цілому.

Дійсно, робота проведена колосальна і військовою прокуратурою і СБУ.

Але у мене особисто виникає питання, чому йому одному вручили підозру? Де особи, що ініціювали, супроводжували та досліджували вказані маніпуляції. Я кажу про те, що йому одному було б дуже тяжко робити те, у чому його підозрюють.

Дана ситуація – лише початок, дуже сподіваюся, що все, що відбувається, дійде свого логічного завершення. Щоб це знову не нагадувало спортивну риболовлю або побиття першокласника. Сподіваюся, ви мої дорогі читачі, розумієте про що я.

Володимир Замана в інтерв’ю ЗМІ ясно вказує, що був не один, рішення приймав не один, хтось готував документи та хтось робив висновки про те, що військові частини підлягають розформуванню, а склад скороченню. Де особи, які перебували в посадових відносинах з Заманою?

Анатолій Матіос вказав, що начебто все – слідство завершене, підозра вручена. Наголошую на тому, що підозра – це лише початок, далі обвинувачення та лише потім слідство закінчене і справа скеровується до суду.

Тоді постає питання, невже знадобилося п’ять років щоб скласти підозру? Якщо дослідити порядок погодження рішень, посадові та службові підпорядкування, можна дуже легко визначити всіх учасників злочинних дій тих часів, але чомусь тільки Замана.

Сподіваюся, що винні у тій страшній трагедії будуть покарані.

Автор: Сергій Костира, адвокат. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка