PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ігар Тишкевич
Автор: Ігар Тишкевич

Вибори 2019: що буде з іще чинним президентом

Як так? Що буде з Порошенком?

Судячи з даних ЦВК, Зеленський “взяв своє” по всій країні, за винятком Львівської області.

Порошенко навпаки, втратив лідерство навіть в “умовно своїх” областях, де за результатами першого туру він обходив Володимира Зеленського.

Чинний президент програв і в своєму базовому регіоні – Вінницькій області.

Чому? Він сам знає і публічно визнавав причину, кажучи перед другим туром про зміну комунікаційної стратегії, про запит на оновлення еліт. І навіть останні два тижні намагався змінитися й тягнути кампанію в дусі свого гасла 2014 року – “по-новому”.

Але все це не стосувалося (за дуже рідкісним винятком) його штабу, ядра його прихильників, які продовжували рубати тезами про розділ країни і, замість розмови про майбутнє, говорили про минуле, грали на страхах.

Читайте: Порушень на виборах, які б вплинули на результат, не було - ЦВК Підрахунок голосів на виборах 2019 - результати другого туру (ОНЛАЙН) Кадрові питання, Донбас та перші кроки: Разумков про плани Зеленського

Порошенко сильний політик, але тут, як то кажуть, свита грає короля. Петро Олексійович говорив про зміну еліт. Вчора, виступаючи в штабі, говорив про психологічно складні для нього дні попереду. Так, це буде.

З одного боку, він дізнається, як багато його “соратників” раптом і відразу спробують змінити табір. А з іншого – змушений буде говорити з ядром своєї команди, яка фактично своїми діями спалила мости і привела до результату, який ПОП отримав в протоколах комісій.

Чинний президент навіть після закінчення каденції – це політичний важковаговик. І він може таким бути в ролі глави парламентської фракції, лідера ідеологічної партії (а не партії ідеології імені себе).

Для цього необхідно мало – згадати власні слова і спробувати реалізувати тезу про зміну еліт. Хоча б у власній політичній силі. Тоді, можливо, й знову за посаду президента боротиметься (зокрема як фаворит).

Якщо ж ні, й команда буде тією самою, але дещо стиснута після перебіжок соратників в інші табори, якщо робота й далі продовжуватиметься на договірних замість формулювання ідеології – в парламент БПП потрапить, але чи буде задоволений Петро Порошенко фракцією в 40-50 багнетів, чисельність якої поступово знижуватиметься? Це вже буде сценарій поступового відходу з політичної арени.

Найближчі місяці покажуть. Мені особисто хочеться, щоб ПАП залишився фігурою в політиці – це сильний гравець.

Автор: Ігар Тишкевич, експерт програми Міжнародна і внутрішня політика, аналітик Українського інституту майбутнього.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка