PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Сергій Костира

Вирок Януковичу: повна перемога захисту президента-втікача

Оболонський районний суд Києва оголосив вирок Віктору Януковичу. Його звинувачують у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність України. Екс-президента засудили до 13 років в’язниці. 

Вважаю даний вирок повною перемогою захисту президента-втікача і зрадою інтересів Майдану та загиблих героїв під час Революції Гідності.

Суд визнав Януковича винним за статтею Державна зрада. Також суддя оголосив, що сторона обвинувачення довела, що Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

Постає логічне питання: чому сприяв, а не за попередньою злочинною змовою зі своїми поплічниками – міністрами-втікачами, не організував даний злочин? Адже у разі доведення організації такого злочину покарання суворіше.

Водночас суддя зазначив, що слідство не довело, що Янукович діяв з метою сепаратизму, намагаючись змінити державний кордон, тому за статтею Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, його визнали невинним.

Тут взагалі суд зазначив, що він невинний. Це дає змогу втікачеві скаржитися на слідчих та прокурорів, за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності.

Загалом обвинувачення просило засудити Януковича за такими статтями Кримінального кодексу:

Частина 5 стаття 27 – Сприяння в посяганні (частина 3 стаття 110) на територіальну цілісність і недоторканність України. Карається позбавленням волі на термін від 7 до 12 років.

Постає логічне питання: чому сприяння, а не організація? А я відповім, тому що за таких обставин покарання не досить суворе.

Частина 1 стаття 111 – Державна зрада. Карається позбавленням волі на термін від 10 до 15 років. Під час поставлення вироку суд зазначив, що обставиною, яка пом’якшує покарання є те, що Янукович знаходився під впливом іншої держави. Це взагалі не зовсім етично.

Також суд не знайшов обтяжуючих обставин, наприклад того, що Янукович не визнав вину, вводив в оману слідство, переховувався, скоїв тяжкий злочин та ще багато чого.

Частина 2 стаття 437 – Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни. Карається позбавленням волі на термін від 10 до 15 років.

Прокурори вимагали для Януковича максимального покарання – 15 років позбавлення волі.

За отримання хабара особа отримує 10 років, за державну зраду Янукович отримав 13.

А ще, якщо є фактом те, що розстріли на Майдані були за вказівки саме президента-втікача, то де поділися звинувачення в організації масових вбивств, за які покарання може сягати довічного ув’язнення?

Знадобилося п’ять років, щоб не довести вбивства на Майдані, а лише засудити за сприяння у державній зраді втікача.

Що дає даний вирок? 13 років – це те, що через сім років можна звертатися з клопотанням про помилування. А через п’ятнадцять років, коли спливе строк давності за цими злочинами, взагалі повернутися і не нести покарання.

Заочне засудження, заочна конфіскація. Особисто мені це нагадує компроміс між кимось і кимось. Такий собі гоп-стоп по-нашому.

Тепер у суспільства може сформуватися думка про те, що може хтось і не такий вже винний. І це обов’язково хтось використає. Прикро.

Автор: Сергій Костира, адвокат.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка