PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Забруднення повітря у Києві: чим небезпечний пил та заходи безпеки

Павло Ткаченко
Павло Ткаченко

Увечері 16 квітня зафіксували смог у Києві. У повітрі виявили продукти горіння.

Причиною стали пожежі у Житомирській та Київській областях, Чорнобильській зоні і сильний північно-західний вітер.

Станом на 17 квітня у Києві індекс якості повітря для головного його забрудника – дрібнодисперсного пилу фракції PM2.5 показує високий рівень – 338 одиниць за норми 50.

Аналізуючи напрямок вітру та звідки летять продукти горіння, виявили, що дме саме з Житомирської області та згідно з інформацією супутникових даних там велика кількість пожеж. Проте у Київській області, навколо столиці, також спостерігається велика кількість місць загоряння, – розповідає Павло Ткаченко

На мапах, де можна переглянути напрям вітру, бачимо, що він йде уздовж річки Дніпро. Тобто з Житомирської області вітер прямує до Києва, тоді до Черкас та Дніпра.

Чим небезпечний смог

Є шість рівнів індексу якості повітря для дрібнодисперсного пилу фракцій PМ2.5 – добрий рівень, помірний, шкідливий рівень для чутливих груп, шкідливий для усіх груп, дуже шкідливий та небезпечний.

Коли індекс сягає понад 200 – це дуже шкідливий рівень. Він може викликати респіраторні захворювання за тривалого впливу. Також більше вражає людей з легеневими та серцевими захворюваннями.

Дрібнодисперсний пил фракції PМ2.5 проникає до організму людини через легені, після чого потрапляє до кровоносних судин та розноситься в усі органи. Ця небезпечна речовина у великій кількості не виводиться людським організмом. Також разом із пилом в органи потрапляють важкі метали, які дуже шкідливі.

Читайте: Смог у Києві: рейтинг найзабрудненіших районів (КАРТА) Продукти горіння із Чорнобиля не могли потрапити до Києва - Укргідрометцентр Як виміряти забрудненість повітря за допомогою Airvisual

За яких умов смог зникне

Коли є потужний вітер, то розсіювання дрібнодисперсного пилу збільшується, оскільки він не осідає на поверхні, а рухається у нижніх шарах атмосфери та переміщується на великі відстані.

Вчора швидкість вітру сягала, за даними Гідрометцентру, 9 м/с. Внаслідок такого потужного вітру у Київ принесло забруднюючі речовини через пожежі у Київській та Житомирській областях, після чого все стихло і вони зависли у нижніх шарах атмосфери.

Позбавитись цього дрібнодисперсного пилу ми зможемо лише двома шляхами. Перший – чекати потужного вітру, який розсіює частинки і його концентрація стане нижчою. Другий – дощ.

Коли вологість піднімається та йде дощ, дрібно дисперсний пил конденсується, його частинки стають більшими і він осідає на поверхні.

Заходи безпеки

Щоб зменшити шкідливий вплив дрібно дисперсного пилу на організм людини, варто не відкривати вікна, робити вологе прибирання, зволожувати повітря за допомогою спеціальних зволожувачів та вмикати такі прилади, як очищувачі повітря і пити якомога більше води.

Автор: Павло Ткаченко – співрозробник платформи SafeEcoBot, фахівець Організації SaveDnipro.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка