PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Денис Монастирський
Автор: Денис Монастирський

Закон про реформування сфери паркування: які зміни та загрози

Нещодавно був прийнятий закон про реформування сфери паркування транспортних засобів, який набуде чинності 27 вересня 2018 року.

Нові правила з паркування та евакуації стосуються двох сфер. Перша сфера – паркування. Мова йде про місця для парковки, стоянки та зупинки транспортних засобів. Друга сфера – фотофіксація правопорушень правил дорожнього руху, яка передбачена чинним законодавством, але наразі не працює. В першу чергу закон прийнятий для того, щоб унормувати сферу паркування та встановити справедливі механізми стягнення штрафів.

В чому відбулись зміни

  • При штрафуванні не потрібно чекати на водія автомобіля

На сьогоднішній день, при порушенні правил паркування, стоянки чи зупинки транспортного засобу, оштрафувати порушника міг тільки поліцейський. При подібному правопорушенні патрульна поліція мала дочекатись власника автомобільного транспорту, тобто водія, встановити його особу, отримати посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, після чого скласти відповідний протокол про притягнення до адміністративної відповідальності. Схема доволі складна та не виправдана.

Читайте: Штрафи за паркування – коли водії платитимуть за новими тарифами

Як показувала практика, коли водій бачив поліцейського біля свого авто, він просто проходив повз, і повертався лише тоді, коли патруль від’їжджав.

За новим законом поліцейський одразу виписує штраф та прикріплює його під двірник автомобіля.

  • Штрафувати може не лише поліцейський

За новими правилами право на штрафування надається не лише співробітникам поліцій, а й інспекторам з паркування. Він матиме право виписувати протоколи, щодо притягнення до адміністративної відповідальності при порушенні правил паркування.

Таким чином водій автомобільного транспорту не зможе уникнути штрафів за порушення правил паркування.

  • Поява графи “належний користувач”

В даному законі було враховано проблему автівок на довіреності. Це той транспортний засіб, який має одного законного власника, проте, фактично, ним користується зовсім інша людина. При реєстрації автомобіля буде передбачатись графа “належний користувач”, де будуть вказуватись дані людини, до якої переходить право на користування транспортним засобом за довіреністю. Таким чином ми уникнемо непорозумінь, коли штрафи приходили не до того хто вчинив правопорушення. Всі рахунки та штрафи будуть приходити на ім’я тієї людини, яка користується автомобілем, у разі, якщо вона визнана належним користувачем.

  • Регулювання правил евакуації

В закон вводиться окрема стаття, яка встановлює порядок тимчасового затримання по евакуації транспортних засобів.

За новими правилами страхування автомобільного транспорту є обов’язковим, оскільки є багато випадків, коли при евакуації транспортний засіб пошкоджувався, за що відповідальність ніхто не ніс.

Читайте:  В Україні дозволили фото- і відеофіксацію порушень правил паркування

Наразі, перед безпосередньою евакуацією буде проводитись фотофіксація місця розташування транспорту та його стан. А відповідальність буде нести особа, яка порушила правила порядку евакуації, як майнову, так і адміністративну. До того ж в новому закону чітко прописано 17 випадків можливої евакуації автомобілів, що раніше було прописано лише в ПДР.

Що буде з “евробляхами”

При штрафуванні “евроблях” відповідальність буде нести та особа, яка офіційно ввозила транспортний засіб на територію України.

В даному випадку, мова буде йти про створення єдиної бази для подібних осіб. Всі штрафи будуть надходити до митної та прикордонної служб, які при виїзді подібних авто за межі України будуть перевіряти наявність штрафів.

Але тут є певні проблеми. По-перше, строк притягнення до адміністративної відповідальності має короткий термін, що дає змогу уникнути відповідальності. Значна частина осіб, що їздять на “євробляхах”, не виїжджають за межі Україні взагалі, що унеможливлює притягнення таких власників до відповідальності. До того ж, користувач юридично ніяк не закріплений за автомобілем.

Читайте: “Євробляхи” в Україні: в чому небезпека ввозу та правила легалізації

По-друге, фактичні користувачі, в більшості випадків, самостійно не перевозять транспортний засіб через кордон України. Це можуть бути як іноземці, так і наймані люди. Тому тут питання відкрите, яке вимагає детального розгляду.

Загрози

До закону про реформування сфери паркування та евакуації транспортних засобів потрібно прийняти ряд відповідних підзаконних актів. Зокрема, яким чином буде вноситись графа “належний користувач” та порядок тимчасового затримання транспортних засобів інспекторами-паркувальниками.

Ці всі акти має прийняти Кабмін. Ми розуміємо, якщо закони вступлять в силу, а відповідні норми не будуть прийняті, тому більша частина прописаних норм у законі будуть мертвими.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка