PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Оксана Забужко
Автор: Оксана Забужко

Згиньте вже, нечисті. Розточіться, щезніть – останнє відлуння війни

24 вересня 1941 року. Ух, яке знакове фото прислали: перші вибухи на Хрещатику цього дня 1941 р.! Судячи з локації – “Дитячий світ”, над яким розташувалась німецька комендатура, і кінотеатр на Прорізній. Перше в історії застосування радіокерованих мін.


Так убивали місто, збудоване моїми предками: необлічимі жертви, назавжди знищений у вогненному пеклі історичний центр (вічний уклін Олексі Повстенку за врятовану Софію – потім він ще подарував американцям Капітолій!), і десятки тисяч розлізлих по садах і парках погорільців, і кількатижнева пожежа, в якій, здавалось, задихнеться все живе (ох як пора нам нарешті видати досі неопубліковані щоденники Докії Гуменної, яка все те фіксувала!), – і тут-таки схоплені німцями заручники, і блискавично поширена “гібридна” чутка, ніби це все “жиди наробили”(с), і за кілька днів – Бабин Яр…

Так починався Голокост. Так один сатанинський режим передав на моїй землі естафету другому – і цей “танець демонів” став головним мотивом 20-го століття. І все ще не хоче кінчатись.

Сьогодні, цього самого дня, через 76 рр. в Німеччині все ще рвуться до влади на виборчих дільницях “радіокеровані” з Кремля “міни”, і “Альтернатива”, чий ватажок, А. Гаулянд, відкрито й цинічно пропонував “поділ України” (знов на Райхскомісаріат і Дістрікт Галіцієн, що?), – пишуть, начебто таки проходить в парламент.

Останнє відлуння тої війни. Останні поштовхи.

Історично вони вже нічого не вирішують. Але дим і чад пускатимуть на нас – до останнього.
Згиньте вже, нечисті. Розточіться, щезніть, – разом із вашим, дотла прогнилим Карфагеном.
Fiat justitia.

Джерело: Оксана Забужко. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка