PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Зустріч Трампа та Путіна: чому питання України може не обговорюватись

16 липня 2018 року планується зустріч президента США Дональда Трампа та Володимира Путіна.

Основна метаце обговорити питання основної двосторонньої співпраці або неспівпраці, дійти згоди в певних ключових питаннях в обмін на поступки один одного.

Читайте:  Переговори Трампа і Путіна в Гельсінкі: чого чекати Україні

На сьогоднішній день накопичилась певна кількість питань, які потрібно вирішити обом країнам: події, що стосуються Близького Сходу, України та енергетики. Ці три ключові моменти потрібно якщо не вирішити, то обговорити та закласти фундамент, знайти певний компроміс чи зрозуміти, що позиції абсолютно протилежні.

Ця зустріч – це намагання звірити годинники та презентувати один одному свої позиції та, можливо,  домовитись.

Чому лунають неоднозначні заяви Трампа

Дональд Трамп симпатизує різним авторитарним правителям, сильним та харизматичним особистостям, які на його думку є успішними політиками, що тримають країну в твердих руках. Вони одноосібно вирішують питання в країні та не прогинаються під різні тренди чи лібералів, що є найважливішим критерієм для Дональда Трампа, оскільки він ненавидить традиційні ліберальні еліти, в тому числі лібералів у США.

Відповідно, для нього це просто особиста прихильність до подібних особистостей, в число яких входить Володимир Путін.

З іншого боку є ставлення як президента США. Трамп не може собі дозволити пожертвувати політичною позицією Сполучених Штатів Америки на користь власних уявлень та світогляду.

Читайте: Зустріч Трампа та Кім Чен Ина: чому все завершилось без жодного прориву

Тому, відповідно, ми і маємо такі різні та дивні заяви. З одного боку Путін – ворог, оскільки це офіційна позиція США, але з іншого боку Путін йому цікавий.

Які можуть бути домовленості

Наврядчи Путін піде на будь-які поступки. По-перше, він буде вимагати, щоб Трамп де-факто визнав, що Крим – російський або погодився, що дане питання потрібно закрити на найближчі роки.

Для Путіна цього достатньо і без скасовування кримських санкцій, оскільки вони є доволі неефективними.

По-друге, Путін буде просити чи вимагати, щоб Дональд Трамп підтримав російський сценарій миротворців в обмін на певні поступки Російської Федерації на Близькому Сході.

Для Путіна це є важливим питанням, оскільки відкриється шлях до того, щоб повернути Донбас Україні, але на своїх умовах. Тоді Україна опиниться в доволі складному положенні. Адже на нас будуть тиснути не лише Росія, а й США.

Що Путін може дати Трампу в обмін

По-перше, Російська Федерація може запропонувати поступки на Близькому Сході щодо Ірану. Для Росії це теж має інтерес, оскільки Іран прямий конкурент Російської Федерації.

По-друге – допомога Росії у Північній Кореї. Є така версія, що Трамп намагається відірвати Північну Корею від китайського впливу, а для цього йому потрібна допомога другого союзника –  Росії.

В цих питаннях у обох лідерів є свій інтерес, проте, чи зможуть вони домовитись та чи дійдуть до України взагалі. Якщо в питанні Сирії можливий компроміс, то в питанні України їхні позиції доволі протилежні. Трамп в свою чергу  політично не може йти на подібні компроміси, адже це буде політичне самогубство. Тому, чи дійде розмова до України, важко говорити.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка