PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Зустріч Трампа та Кім Чен Ина: чому все завершилось без жодного прориву

12 червня пройшли переговори між Дональдом Трампом та Кім Чен Ином. З погляду дипломатичного протоколу та етикету зустріч пройшла успішно. Все пройшло за графіком, в нормальній атмосфері з дотриманням усіх запланованих рамок делегаціями.

Якщо аналізувати зміст зустрічі, то все завершилось без жодного прориву. Ми не знаємо повного змісту того договору, який підписали Дональд Трамп та Кім Чен Ин, назвавши його історичним. Проте було опубліковано спільну заяву двох лідерів, в якій прописані чотири пункти.

Читайте: Світ чекають великі зміни. Трамп і Кім Чен Ин підписали важливий документ

Дані чотири пункти дуже туманні та розпливчасті. Найбільш чітким пунктом є останній, який стосується репатріації військовополонених, пошуку та виявлення решток загиблих під час Корейської війни.

В даному випадку можливо лише припустити, що перший пункт натякає на відновлення відносин між Північною Кореєю та США. Це станеться, оскільки це логічно.

Другий пункт – натяк на підписання договору про завершення Корейської війни. На прес-конференції Трамп лише сказав, що війна скоро завершиться. Відповідно до цього можна зробити висновок, що даний документ не був підписаний.

До того ж залишається незрозумілим, що малося на увазі під ядерним роззброєнням та гарантіями безпеки з боку Сполучених Штатів Америки.

Головний висновок зустрічі Трампа та Кім Чен Ина – великий пафос і заяви декларативного характеру, які поки що ні до чого нікого не зобов’язують.

Надалі варто чекати двосторонніх переговорів, під час яких будуть довго обговорювати ядерне роззброєння, його перспективи або попередні умови і поступки, які можуть зробити США Пхеньяну, оскільки Кім Чен Ин не віддасть і, навіть, не заморозить свою ядерну програму в обмін на прості заяви.

Читайте: Зустріч Трампа і Кім Чен Ина: ядерне роззброєння і готовність скасування санкцій

Все це затягнеться на дуже довгий час, але першочерговий етап зроблений. Трамп виконав свої місію, піднявши свій рейтинг напередодні виборів до Конгресу, граючи на історичності на винятковості події.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка