США зустрічають роковини терактів 11 вересня війною з “Ісламською державою” (відео)

13-ту річницю терактів 11 вересня Сполучені Штати зустрічають із надзвичайно тривожним відчуттям.
Американці мають серйозну причину перейматись за власну безпеку. Загроза має назву «Ісламська держава Іраку та Леванту».
Терористичне угруповання, потенційно значно небезпечніше за Аль-Каїду, бо в його рядах — громадяни західних країн.
Америка втратила сон, щойно стало відомо: майже сотня громадян США стала борцями «Ісламської держави». Найбільше рекрутів у Міннесоті, серед місцевих сомалійців.
«Один мій знайомий сказав мені: «Хей, ти знаєш, що Абдірахман воює у Сирії?». Я сказав – «Що?». Я був шокований, як і всі», – каже друг Абдірахмана Мухумеда Гот Алі.
Гот Алі раз за разом передивляється це розмите відео із соцмереж, і не може повірити, що бородатий джихадист на цих кадрах – його давній друг Абдірахман Мухумед.
Чоловік залишив у США 9-х дітей, а шокованих друзів — через сторінку в соцмережі закликав приєднатись.
Саме Інтернет став ефективною зброєю в руках терористів, констатують у ФБР.
«Інтернет кардинально змінив процес радикалізації. З’явилося багато можливостей для саморадикалізації. Все необхідне для цього – у вільному доступі в мережі», – каже агент ФБР Кей Вілсон.
Туди ж, у відкриту мережу Інтернет, терористи викладають свої нелюдські послання цивілізованому світу.
На моторошних відео невідомий чоловік обезголовлює американських журналістів, і англійською мовою із британським акцентом застерігає президента США Барака Обаму не чинити опору «Ісламській державі».
Великобританія – ще один потужний осередок радикально налаштованих молодих мусульман.
«Нині все не так зрозуміло, як це було після 11 вересня 2001-го з Аль-Каїдою. Тоді ми знали, що з одного боку є ми, а з іншого – наші вороги, і ми знали, хто вони. Нині ці чіткі кордони розмилися», – каже голова центру ісламських досліджень Американського університету, професор Ахмед Акбар.
Експертів насправді лякає можливість, що бойовики із західними паспортами повернуться додому, і захочуть на практиці випробувати отримані знання.
Аби перетнути кордон, віза їм не потрібна, а точних списків прибічників ІДІЛ скласти неможливо.
Однак наразі серед жертв терористів переважно мусульмани. В Іраці та Сирії вони убивають тисячі “незгодних”, ґвалтують та змушують одружуватися із бійцями молодих дівчат.
Барак Обама у зверненні до американців напередодні пообіцяв — США очолять боротьбу із ІДІЛ, будуть надалі завдавати повітряних ударів і тренуватимуть місцеву армію, але наразі Ірак має впоратись своїми силами.
«Ця операція не буде схожою на війни в Іраку чи Афганістані. Наші солдати не воюватимуть на чужій землі. Але ми знищимо терористів за рахунок підтримки наших партнерів на передовій», – заявив президент США Барак Обама.
// ICTV, фото Getty Images