, редакторка стрічки

В РФ труднощі з отриманням грошей за нафту від Китаю, Туреччини та ОАЕ – Reuters

нафта видобуток
Фото: Unsplash

Російські нафтові компанії зіткнулися з багатомісячними затримками платежів за сиру нафту та паливо, оскільки банки в Китаї, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах стали більш обережними щодо вторинних санкцій США.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що затримки платежів зменшують доходи Кремля і роблять їх нестабільними, що дозволяє Вашингтону досягти подвійної мети санкцій – перешкоджати надходженню грошей до Кремля, щоб покарати його за війну проти Україні, і водночас не переривати глобальні енергетичні потоки.

Зараз дивляться

Як повідомили агентству вісім торгових та банківських джерел, кілька банків у Китаї, ОАЕ та Туреччині за останні тижні посилили свої вимоги щодо дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до Москви.

– Банки, обережно ставлячись до вторинних санкцій США, почали вимагати від своїх клієнтів надати письмові гарантії того, що жодна фізична чи юридична особа зі списку SDN (Special Designated Nationals) США не бере участі в угоді або не є бенефіціаром платежу, – йдеться у повідомленні.

В ОАЕ банки First Abu Dhabi Bank (FAB) і Dubai Islamic Bank (DIB) призупинили кілька рахунків, пов’язаних з торгівлею російськими товарами, повідомили два джерела.

Окрім того, банк Mashreq в ОАЕ, турецькі Ziraat і Vakifbank і китайські банки ICBC і Bank of China все ще обробляють платежі, водночас на їх обробку потрібні тижні або місяці, повідомили чотири джерела.

Санкції проти Росії

12 березня Рада Європейського Союзу ще на шість місяців продовжила санкції проти осіб, відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Окрім того, депутати Європейського парламенту схвалили нові правила щодо порушників обходу санкцій, зокрема запроваджених проти Росії.

Раніше президент США Джо Байден оголосив про запровадження понад 500 нових санкцій проти Росії напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну та після смерті політика Олексія Навального у російській колонії.

Читайте також
Попри санкції ООН, РФ постачає КНДР нафту в обмін на зброю – FT
танкер нафта

Джерело: Reuters
Війна в Україні, Китай, нафта, ОАЕ, Росія, санкції, Туреччина
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка