Укр Рус
, випусковий редактор

Спустошення Києва монголо-татарами

Захоплення Києва Батиєм

Батий з військом підійшов до Києва восени 1240 року. Хан був вражений красою і величчю давньоруської столиці. Він прагнув завоювати місто без бою, але кияни вирішили не здаватись.

Обороною Києва керував воєвода Дмитро – ближнього боярина князя Данила Галицького. Захисники, які залишились після довготривалого штурму, зібралися в Десятинній церкві, стіни її не витримали ваги людей і впали. Усі, хто там був, загинули.

Головний удар Батий завдав з півдня, він припав на Лядські ворота. Не зупиняючись ні вдень, ні вночі, монгольські тарани стукали в браму та стіни цієї фортеці, аж поки завойовники не змогли вдертися до міста Ярослава.

Зараз дивляться

Коли пораненого воєводу Дмитра привели до Батия, хан помилував його за хоробрість. Монголо-татари повністю захопили Київ 6 грудня 1240 року.

Знакові події в історії України

До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.

Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?

Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?

Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.

24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.

Історія України, День Незалежності України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка