
Волинський князь Роман Мстиславович у 1199 році заснував Галицько-Волинське князівство. Таким чином він об’єднав Галицьке та Волинське князівства в єдину державу.
Вже у 1202 році влада князя Романа поширилася на Київ та інші південно-західні князівства Русі. Столицею держави було місто Галич.
Роман Мстиславович був нащадком князя Володимира Мономаха. У Галицькому князівстві до об’єднання 1199 року правили нащадки Ярослава Мудрого.
Після занепаду Києва Галицько-Волинське князівство стало новим центром політичного та економічного життя.
Територіально та політично воно об’єднало практично всі етнічні українські землі, зберегло від асиміляції південну та західну гілки східного слов’янства, сприяло їхній консолідації та усвідомленню власної самобутності.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.