PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Мінекономрозвитку пояснило, чому потрібно скасувати мораторій на експорт лісу (ДОКУМЕНТ)

Це випливає з відповіді Міністерства економічного розвитку і торгівлі на запит народного депутата Віктора Галасюка, опублікованій на його сторінці у Facebook, пише Лівий берег.

Документ підписав виконувач обов’язків міністра економрозвитку Максим Нефьодов. Народному депутату пояснюється, що закон про тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді, прийнятий Верховною Радою у квітні 2015 року, суперечить статті 35 Угоди про Асоціацію України і ЄС Обмеження експорту або імпорту, в якій зазначається:

– Жодна Сторона не повинна вводити або зберігати в силі будь-які заборони чи обмеження, або рівнозначні заходи щодо імпорту будь-якого товару іншої Сторони або експорту, або продажу для експорту будь-якого товару, призначеного для території іншої Договірної Сторони, за винятком випадків, передбачених цією Угодою або відповідно до статті XI ГАТТ 1994 і її приміток щодо тлумачення. З цією метою Стаття XI ГАТТ 1994 і її примітки щодо тлумачення включено до цієї Угоди, і вони є його невід’ємною частиною.

mert-halasuk1

mert-halasuk2

Ще однією причиною скасувати мораторій у документі названо невідповідність закону положенням Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором, за яким Київ погодився виконати низку умов для отримання макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро.

Ідеться про зобов’язання не тільки утриматися від запровадження нових заходів, що обмежують або спотворюють торгівлю, а й “забезпечити закінчення терміну дії додаткового імпортного збору, який був тимчасово введений для цілей платіжного балансу, як і планувалося, в кінці 2015 року”.

Третя причина криється у невідповідності закону про мораторій на експорт лісу статтям Угоди про СОТ, зокрема Генеральній угоді з тарифів і торгівлі (ГУТТ), яка не передбачає заборон на експорт або продаж на експорт будь-якого товару.

Читайте: В експорті лісу Україна відповідатиме стандартам світової торгівлі – Кубів

Як повідомлялося, Кабмін надіслав до ЄК комплексний документ для вирішення питання експорту деревини за принципами відкритого ринку і виконання угод з Євросоюзом. За інформацією політолога Вадима Карасьова, пропозиції стосуються скасування мораторію на вивезення лісу-кругляка, запровадження експортних мит на рівні 20% і зовнішньоекономічних контрактів, реєструвати які доведеться в Мінекономрозвитку. Два останні нововведення вже отримали негативні оцінки від експертів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка