PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Кучма: Зупинити війну може тільки той, хто її розпочав

Леонід Кучма охарактеризував головні здобутки України за роки незалежності та розповів, від чого залежить завершення війни на Донбасі.

Кучма: Зупинити війну може тільки той, хто її розпочав

Другий президент Україні Леонід Кучма бачить головними здобутками України стійкість держави, усвідомлення українців себе нацією та підтримку цивілізованого світу, пише Радіо Свобода.

– По-перше, держава вистояла. Навіть у надскладних умовах зовнішньої агресії Україна не здалася. Триває боротьба за поновлення територіальної цілісності, не рухнула економіка, створена нова армія.

По-друге, народилася нація, яка усвідомила себе. Сформувалося громадянське суспільство, яке багато у чому випереджає владу та еліту.

По-третє, Україна зберігає підтримку цивілізованого світу. Всупереч деяким прогнозам, “втома від України” не настала. Ми лишаємося важливим елементом збереження світоустрою, що існує.

Читайте: У Києві видано книгу про реформи Я завжди з Україною! Л. Кучма

Говорячи про фактори, які зараз найбільше гальмують розвиток України, Кучма згадав про війну, відсутність реформ та корупцію.

– По-перше, війна. Вона забирає життя найкращих, тих, хто у мирний час напевне був би на самому вістрі змін. Вже не кажу про такі потрібні ресурси та кошти, які країна змушена витрачати на оборону.

По-друге, спроби все звалити на війну. Прикриватися війною, щоб не проводити рішучих реформ, виправдовувати проблеми з прозорістю дій влади, свободою слова, бізнесу і таке інше.

По-третє, спроби діяти так, ніби війни немає. Дозволяти собі “роз’їдати” державу популізмом, внутрішніми сварками, корупцією. Брехати виборцю. Розкрадати державу. Це завжди неприпустимо. Але красти в держави, яка воює – це мародерство.

Читайте: Порошенко вибачився за обіцянку швидко завершити АТО

Також другий президент України розповів про шлях завершення війни.

– Це залежить від того, чого ми хочемо. Зупинити війну можна одним рухом, просто оголосивши про капітуляцію. Сподіваюся, охочих отримати мир такою ціною у нас немає. Принаймні навіть якщо є, то вони не насміляться вголос пропонувати таке.

Спробувати зупинити війну можна, перейшовши у рішучий військовий наступ. Охочих зробити це на словах у нас багато. Сподіваюся, вони розуміють, що насправді ми воюємо не з ОРДЛО, а з Росією. Тому результат таких кавалерійських атак буде передбачуваним і для нас невтішним.

Лишається одне – домовлятися. Шукати мир у компромісах. Цим цілям слугує нормандський формат більше від чотирьох років. Варто порівняти інтенсивність бойових дій тоді та тепер.

А взагалі питання не зовсім коректне. Зупинити війну може лише той, хто її почав. Тобто запитувати треба не нас, а Москву.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що встановлення миру в Україні залежить від Кремля.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка