PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

В Україні запропонували ввести нове свято 9 травня

Проектом закону пропонується встановити, що 9 травня працівники матимуть вихідний день і святкуватимуть одночасно День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та День Європи.

В Україні запропонували ввести нове свято 9 травня

Проектом закону Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів пропонується абзац шостий частини першої статті 73 КзПП доповнити словами “День Європи”.

Відповідний законопроект вже опубліковано на сайті Верховної Ради.

Відповідно до закону, 9-го травня працівники матимуть вихідний день і святкуватимуть одночасно День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги) і День Європи. Автори законопроекту пояснюють це тим, що з 2003 року Україна приєдналася до святкування Дня Європи, який відзначається в нашій країні в третю суботу травня

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ухвалити даний законопроект за основу. Водночас, Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, висловило свої зауваження.

Читайте: Хелловін 2018: історія та традиції свята

Перш за все, зауваження пов’язані з тим, що в Україні вже склалася практика святкування Дня Перемоги (9 травня) і Дня Європи (третя субота травня) у різний календарний період. У зв’язку з цим, виникають певні сумніви щодо встановлення дати цих свят у КЗпП України в один день – 9 травня.

Нагадаємо, на Новий рік 2019 та Різдво українці відпочиватимуть 6 днів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка