PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Основна частина екологічних відрахувань повинна залишатися у містах – Вілкул

Нардеп від Опоблоку Олександр Вілкул зустрівся з робітниками аглофабрики Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (ММК).

Основна частина екологічних відрахувань повинна залишатися у містах – Вілкул

Металурги Маріуполя підтримали Програму Вілкула щодо вирішення екологічних проблем промислових міст.

– Гроші з екологічних коштів підприємств повинні залишатися в самих містах і йти на поліпшення екології міст, а не йти до Києва і розчиняться там у кишенях чиновників.

Раніше 70% екологічного збору залишалося в промислових містах. Тепер тільки 25% залишається в таких містах як Маріуполь, Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ. Гроші йдуть до Києва і там просто розчиняються, – підкреслив народний депутат від Опозиційного Блоку Олександр Вілкул.

Нагадаємо, відповідно до змін до Бюджетного Кодексу, частку відрахувань екологічного податку до місцевих бюджетів (включаючи обласні) було скорочено з 80% до 55% і тільки 25% екологічних відрахувань залишається в містах (крім Києва, де за законом залишається 55%), таким чином, 75% йде в державний і обласний бюджети. Від рентної плати за користування надрами зараз містам (крім Києва) не залишається нічого (75% йде до держбюджету і 25% обласного).

– Разом зі своїми колегами з Опозиційного Блоку я подав усі необхідні законопроекти для того, щоб у містах залишалося 100% від тих екологічних грошей, які сплачують підприємства, і вони йшли на поліпшення екології тих міст, де виникає цей податок, і 50% ренти від видобутку корисних копалин – це такий теж податок – має залишатися теж у містах, де корисні копалини видобуваються. І ми добиваємося прийняття саме такої моделі.

Це справедливо для міст. Якщо тут псується екологія, якщо тут працюють промислові підприємства, то і податок повинен залишатися тут і йти на поліпшення екології і життя людей, – сказав опозиціонер на зустрічі з робітниками аглофабрики Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (ММК).

Прикладом одного з успішних реалізованих екологічних проектів на ММК назвали установку французьких фільтрів СПЕЙК на аглофабриці. Модернізація триває – повна реалізація проекту екологічної модернізації аглофабрики дозволить скоротити викиди пилу в атмосферу на 90%.

– Я 10 років пропрацював на гірничо-збагачувальному комбінаті, де другим переділом є якраз агломераційне виробництво. Тому в цьому питанні я розбираюся з професійної точки зору.

Читайте: Опозиція поскаржилася до Конституційного суду на прохання про томос

Проект дуже серйозний. Терміни реалізації проекту не такі вже й довгі – він повинен бути закінчений у 2020 році. Зараз йде серйозна робота. Вже видно результати. Я можу сказати, що коли його буде доведено до кінця, то викиди з аглофабрики будуть на рівні європейських норм. Для української металургії в цілому, не тільки для Маріуполя, це серйозний прорив уперед.

В Україні такі проекти не реалізовані. Це європейський проект, за яким дотримуються суворі європейські норми. І завдання керівництва країни – стимулювати такі проекти, а не відбирати гроші у підприємств і міст, – підкреслив Вілкул.

Нагадаємо, Вілкул зустрівся з трудовим колективом Центрального гірничо-збагачувального комбінату (ЦГЗК) у Кривому Розі.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка