PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У ФГВФО відсутні юрпідстави не підписувати договір з продажу пулу кредитів Дельта Банку

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відсутні юридичні підстави не підписувати договір за підсумками торгів 7 червня на аукціоні DebtX з продажу кредитів Дельта Банку.

У ФГВФО відсутні юрпідстави не підписувати договір з продажу пулу кредитів Дельта Банку

Під заставою перебувають Іллічівський олійножировий комбінат, Іллічівський зерновий порт, Одеський масложировий комбінат та ряд інших об’єктів масложирової галузі компанії Скай.

Про це на круглому столі Чому іноземні інвестори не стоять у черзі за українськими активами? заявила заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут.

– Ми ще раз повторюємо, що конкурс був прозорим і регламент не був порушений, – сказала вона.

За словами Рекрут, зниження ціни продажу пулу активів до 182,5 млн грн на червневому аукціоні, порівняно з 906 млн грн, що переможець торгів фінансова компанія Скай готова була віддати на березневому, який скасував суд, викликало підозру у змові, та ФГВФО зараз узгоджує підсумки з заставними кредиторами – Укрексімбанком і НБУ.

Вона повідомила, що компанія Скай вже сплатила лот, Укрексімбанк погодив угоду, а рішення Нацбанку очікується до кінця липня.

У свою чергу, член ради НБУ Тимофій Милованов зазначив, що заставні активи треба продавати швидко і не важливо, за якою ціною, щоб інвестори змогли зайнятися їхнім розвитком.

– Найголовніше, щоб активи працювали, – сказав він.

З ним погодилися заступник ПУМБ Костянтин Школяренко і глава фінкомпанії Авістар Юрій Костробій.

– За півроку недобросовісний позичальник може нарити протитанкові рови, щоб кредитор не дістався до активів, – сказав Школяренко.

Костробій додав, що швидкість продажу – це те, що відрізняє ринок роботи з корпоративними кредитами. Рекрут резюмувала, що ситуація з торгами з продажу пулу кредитів Дельта Банку, особливо, скасування судом результатів конкурсу негативно впливає на інвестиційний клімат в Україні.

Читайте: Торги з продажу активів Дельта Банку пройшли законно – ФГВФО

Фонд гарантування вкладів фізосіб 7 червня на майданчику The Debt Exchange продав зобов’язання за кредитними договорами Дельта Банку за 182,5 млн грн. Стартова ціна становила 868,8 млн грн і  під час торгів ціна знизилася майже на 80%.

Переможцем аукціону стала фінансова компанія Скай, кінцевим бенефіціаром якої є власник Кернел Груп Андрій Веревський.

Вона ж у березні 2019 року перемогла на аукціоні, погодившись заплатити 906 млн грн за активи Дельта Банку, однак угоду заблокував Окружний адміністративний суд Києва за позовом фінансової компанії Октант, яка навіть не брала участь в торгах. До цього Фонд гарантування 10 разів безуспішно намагався продати цей пул активів через ProZorro.

Нагадаємо, Національний банк України відкрив можливість проведення нових фінансових операцій, якими уже почали користуватися провідні банки країни.

Джерело: УНІАН

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка