PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Дискримінаційний підхід: металурги України звернулися до Зеленського через новий податок

Федерація металургів України та ОП Укрметалургпром написали листа до Державної регуляторної служби щодо законопроекту №1210.

День металурга

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №1210, який передбачає кардинальні зміни підходу до визначення бази оподаткування рентних платежів для залізорудних гірничо-видобувних підприємств, що викликало дуже серйозне занепокоєння металургів України.

– З незрозумілих причин у новій редакції п. 14.1.150 проекту закону в категорію первинної обробки внесений також і технологічний процес виробництва концентрату, агломерату та обкотишів, що не має жодного логічного чи економічного обґрунтування, – йдеться у листі ОП Укрметалургпром і Федерації металургів України до Державної регуляторної служби.

Металурги наголошують, що за своєю сутністю це вже не рента на видобування корисної копалини, а податок з обігу для залізорудних ГЗК. Такий підхід не застосовується у жодній іншій видобувній галузі.

При цьому вітчизняні підприємства з видобування залізної руди є одними з найбільших в Україні платників до бюджетів всіх рівнів та у Пенсійний фонд. Так, у 2018 році вони перерахували більше 19,4 млрд грн податків та зборів. Будь-який додатковий фіскальний тиск на ці підприємства призведе до відповідного зниження інвестицій, втрати конкурентоспроможності та ринків збуту.

Як наслідок, спостерігатиметься значне падіння обсягів виробництва, що матиме довгостроковий негативний ефект для відрахувань у бюджети всіх рівнів.

– Запропонований підхід до визначення рентних платежів не стимулюватиме розвиток подальших технологічних переділів та підвищення якості продукції – простіше буде виробляти та продавати найпримітивніший продукт з низькою доданою вартістю, ніж металопродукцію третього переділу, оскільки собівартість останнього стане неконкурентною, – йдеться у листі організацій.

Впровадження дискримінаційного підходу до оподаткування гірничорудних підприємств України призведе до відмови від своїх намірів з боку потенційних інвесторів.

– Український ГМК є традиційним нетто-експортером і саме завдяки цьому забезпечує більше 30% валютних надходжень до України.

Суттєве зниження конкурентоспроможності внаслідок впровадження нового підходу до рентних платежів негативно позначиться на собівартості продукції. А також призведе до того, що українські ГЗК втратять світові ринки збуту, зокрема ринок Китаю, на який припадає понад 20% українського експорту залізорудної сировини, – наголошується у зверненні.

Читайте: Метінвест наблизив зарплати персоналу до східно-європейського рівня – Риженков

За їх даними, втрата китайського ринку для країни еквівалентна закриттю двох таких підприємств, як Інгулецький ГЗК та Центральний ГЗК, а це – 10 тис. працівників, безпосередньо задіяних у залізорудному виробництві, і ще 10-15 тис. працівників суміжних галузей. Рівень скорочення доходу сягне 4 млрд грн на рік, що автоматично трансформується мінімум у 3 млрд грн недоотриманих платежів до бюджету.

– З метою недопущення катастрофічних наслідків впровадження змін до Податкового кодексу, що пропонуються, просимо вас надати експертний висновок щодо регуляторного впливу зазначеного проекту закону та ініціювати його публічне обговорення, – резюмували представники ОП Укрметалургпром і Федерації металургів.

Нагадаємо, Укрметалургпром звернувся до Гройсмана із закликом посприяти зниженню тарифу Укренерго.

Джерело: Обозреватель

Фото: Pixabay

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка