
Борису Євгеновичу Патону сьогодні виповнився 101 рік і він став найстарішим президентом державної Академії наук у світі.
Також він є найвідомішим українським вченим у галузі металургії та технології металів.
Біографія Бориса Патона
Борис Євгенович Патон народився 27 листопада 1918 року в Києві.
У 1941 році закінчив Київський політехнічний інститут за фахом інженер-електрик. Захистив кандидатську дисертацію Аналіз роботи зварювальних головок і засобів їх харчування при зварюванні під флюсом, а в 1952 році – докторську дисертацію на тему Дослідження умов стійкого горіння зварювальної дуги та її регулювання.
Читайте: До 100-річчя Соборності! На мосту Патона у Києві люди утворили живий ланцюг
У 1986 році він очолив Інститут електрозварювання, який створив його батько.
Винаходи Патона
Борис Патон розробив перший у світі прилад для обробки металу в умовах космосу за допомогою пучка променів. Винахід може різати, зварювати, паяти і наносити металеве покриття. Київські вчені створили апарат Вулкан і в 1969 році вперше в світі зазнали технології зварювання на космічному кораблі Союз 6.
Патону пропонували очолити Академію наук СРСР у Москві, але він відмовився через переконання в тому, що повинен працювати саме в Києві, в Інституті електрозварювання та української Академії наук. Вчений працює тут більше 70 років.
До слова, міст Патона в Києві названий на честь батька Бориса, оскільки він був його проектувальником. Євген Патон разом з синами Борисом і Володимиром першими відчували міст, проїхавши по ньому на службовій машині.
Нагадаємо, 7 листопада Інститут електрозварювання імені Патона провів дослідження одного прогонного будови моста Патона, яке показало, що через серйозну корозію товщина металу нижнього пояса скоротилася до 5 мм, хоча вона повинна складати 14 мм. Якщо рішення про реставрацію мосту буде затягуватися, то він може просто зруйнуватися.