, редактор стрічки

Голова Нацбанку Шевченко подав у відставку

глава НБУ Кирило Шевченко
Фото: УНІАН

Голова Національного банку України Кирило Шевченко подав на розгляд президенту Володимиру Зеленському заяву про відставку.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Нацбанку.

– Через причини, пов’язані зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду голови НБУ. Я звернувся до президента України з проханням прийняти мою відставку, – наводяться в ньому слова Шевченка.

До ухвалення відповідного рішення про відставку глави НБУ у Верховній Раді та подальшого призначення на посаду голови Національного банку, правління Нацбанку продовжить виконувати свої функції та здійснювати управління діяльністю в поточному складі.

Зараз дивляться

Він окремо підкреслив дипломатичні зусилля НБУ, завдяки яким, з одного боку, були активізовані механізми міжнародної фінансової допомоги Україні, а з іншого – були ініційовані на міжнародному рівні рішення, які послабили економіку держави-агресора.

– Тим, хто прийде після мене, я передаю банківську систему сильною, капіталізованою, стійкою. Вірю в те, що такою вона залишиться і надалі, – написав Кирило Шевченко.

За його словами, Нацбанку вдалося забезпечити безперебійну роботу фінансової системи, не допустити паніки на валютному ринку, зупинити масштабний відтік капіталу заради захисту резервів, утримати інфляцію на адекватному рівні та “підставити плече державному бюджету, розуміючи складнощі із залученням коштів під час війни”.

Кирило Шевченко очолював Національний банк України з 15 липня 2020 року. Перед цим посаду голови НБУ обіймав Яків Смолій, який 1 липня 2020 року подав у відставку.

Додамо, що нардеп від партії Слуга народу Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі повідомив, що розгляд відставки голови Нацбанку у Верховній Раді відбудеться вже цього тижня.

Читайте також
Перерахували вже понад 21 млрд грн: у НБУ розповіли, як триває збір коштів для ЗСУ
ЗСУ

Джерело: НБУ
відставка, Кирило Шевченко, Нацбанк, НБУ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка