Штурмовики А-10 та більше гармат: Буданов розповів, яка зброя вкрай необхідна Україні

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що нам на фронті дуже не вистачає артилерійських боєприпасів, тому ЗСУ гостро потребують допомоги союзників.
В інтерв’ю телеканалу CNN Кирило Буданов зазначив, що йдеться не тільки про артилерію, а й про інші види зброї.
Артилерійські системи – гаубиці – першочергова потреба України. При цьому нам необхідно різко збільшити кількість такої зброї, незалежно від їхнього віку і типу, оскільки війна зношує далекобійні гармати України.
Боєприпаси також є вкрай важливими, оскільки є одним із найбільш вирішальних чинників у нинішній війні.
– Нам дуже потрібна ця допомога. Не стільки їхня якість, скільки кількість, – сказав Буданов в інтерв’ю.
Зазначається, що Україні ніколи не вдавалося перевершити вогневу міць РФ, навіть після того, як Кремль звернувся до Північної Кореї за боєприпасами.
При цьому Кирило Буданов зазначив, що Україна утримує позиції в повітрі над лінією фронту. Але намічається тенденція до активнішого використання дронів у боях.
– Саме в безпілотних системах ми більш-менш рівні, – сказав глава військової розвідки.
Україна також активізувала дальні удари по цілях на території Росії і в Криму: по об’єктах критичної та військової інфраструктури. Росіяни заявляють, що з нового року нібито успішно відбили десятки українських атак.

Також Буданов нагадав, що українські пілоти активно тренуються на винищувачах F-16. Він хоче бачити в Україні штурмовики, подібні до американських A-10. Начальник ГУР Міноборони вважає, що це допоможе Україні завдати військової поразки Росії.
Літаки А-10 використовувалися під час першої війни в Перській затоці, і досі вихваляються американськими пілотами. Але Конгрес США розглядає можливість виключення цих штурмовиків з арсеналу ВПС США.
Зауважимо, що у 2022 році керівництво Військово-повітряних сил США пропонувало можливість навчання українських пілотів і надання Україні A-10 Warthog.