Поставки ATACMS в Україну можуть розпочатися до кінця наступного тижня – сенатор

Сполучені Штати можуть почати передання військової допомоги в Україну, зокрема далекобійних ракет ATACMS, уже наступного тижня.
Про це сенатор-демократ, голова Комітету розвідки в Сенаті Конгресу США Марк Ворнер заявив в інтерв’ю CBS News.
ATACMS для України
За його словами, успішне голосування за пакет допомоги Україні на майже $61 млрд означає, що Україна отримає обладнання “якнайшвидше”.
– Сподіваюся, щойно це надійде до президента (США Джо Байдена, – Ред.) у вівторок або середу, ці вантажі будуть буквально запущені з більш далекобійними (ракетами, – Ред.) ATACMS, – сказав він.
На уточнювальне запитання про те, чи буде поставка озброєнь здійснена наступного тижня, він відповів:
– Я сподіваюся, що щойно президент підпише… і ми переконаємося, що Конгрес виконує свою роботу, це обладнання буде доставлено до кінця тижня, – сказав він.
На уточнювальне запитання про те, чи отримає Україна далекобійну артилерію, він також відповів ствердно. Відповідаючи на запитання, чи буде це тільки артилерія, він сказав, що це будуть ATACMS.
– Я вважаю, що адміністрація була готова в останні кілька місяців підготувати або надати ATACMS. Це прописано в цьому законі, – додав він.
Зброя США вже на складах Німеччини
За оцінкою німецького політолога й експерта з питань безпеки Франка Умбаха, щодо військової допомоги США для України було зроблено попередні логістичні підготування, через що питання поставок може тривати лише кілька днів.
Як заявив Умбах в ефірі німецького телеканалу N-TV, частина озброєнь США, призначених для України, вже перебуває на складах у Німеччині. За його словами, у США розраховували на те, що законопроєкт про фінансування військової допомоги Україні буде ухвалено.
– Частина цих військових товарів, бойові системи, боєприпаси вже перебувають у Німеччині на базах США, – вважає експерт.
Нагадаємо, увечері 20 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект про надання додаткової допомоги Україні. Документ передбачає допомогу підтримку на $60,8 млрд, зокрема передання українським військовим тактичних ракет ATACMS.
Сенат Конгресу США розпочне розгляд законопроєкту 23 квітня.
Президент США Джо Байден уже заявив, що підпише законопроєкт, щойно його схвалить парламент Америки.