
Україна має всі шанси отримати безвізовий режим з ЄС на початку 2017 року. Все буде залежати від рішень Верховної Ради.
– Дуже часто відбуваються речі, коли ми самі собі стріляємо в ногу і шкодимо там, де вже маємо результат. Щодо безвізового режиму ми зараз маємо результат, але існує загроза, що на хвилі популізму або тупості будуть робитися кроки назад, – заявив у коментарі Обозревателю науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко.
Він згадав закон про спецконфіскації, який нардепи переробили так, що він суперечить європейським стандартам.
– Зараз в парламенті знаходиться закон про спецконфіскації, який істотно суперечить європейським стандартам. Тому що, за європейськими стандартами, у людини не можна конфіскувати майно, якщо немає судового рішення, – зазначив експерт.
На його думку, прийняття закону в існуючому вигляді може дати привід для відкладення введення безвізового режиму.
Читайте: Якнайшвидше: Європарламент визначився з безвізом для України
Нагадаємо, Україна виконала всі зобов’язання для лібералізації візового режиму з Євросоюзом, і в самому ЄС це підтвердили.