
– Я ніколи такого не робила, але сьогодні хочу оголосити флешмоб. Тут в Facebook. На улюблену українську пісню. Адже саме сьогодні починає діяти наш закон, і з сьогоднішнього дня кожна четверта пісня в радіоефірі повинна бути українською, – написала вона.
Читайте: Українському кіно – бути! Чекаємо на Хоббіта по-українськи і “бум” зірок
Також вона прикріпила пісню ТЕЛЬНЮК: Сестри та Kozak System – Повертайся живим.
За 4 години флешмобу своїми улюбленими українськими піснями поділилися президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, лідер Батьківщини Юлія Тимошенко, екс-прем’єр-міністр Арсеній та інші політики.
– Маємо зробити так, щоб українських пісень було більше – на радіо, на телебаченні і, звичайно, в соціальних мережах, – написав Порошенко.
– Ділюся з вами улюбленою піснею – ТІК Люби ти Україну. Приєднуйтесь до флешмобу, – написав Гройсман.
Тимошенко без коментарів прикріпила відео львівського концерту гурту Океан Ельзи.
– Вдячний Народному фронту, авторам законопроекту і всім парламентаріям, які його підтримали. Із задоволенням приєднуюсь до флешмобу Вікторії Сюмар та слухаю улюблену українську пісню, – написав Яценюк.
– Українські пісні повинні жити. Їх повинні знати не тільки в Україні, а й за кордоном. Вони повинні стати світовими трендами, тому що їх співає нескорений нація! – написав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.
– 25% музики українською мовою в ефірі відтепер. Декомунізовані та україномовні УЗ, аеропорти від грудня і морські порти незабаром. Думаю, він думав про це теж. Одна з моїх улюблених пісень, – написав міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
– Підтримую флешмоб Вікторії Сюмар – одна з улюблених українських пісень. Тепер їх буде більше! – Написав глава Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
До слова, Закон про збільшення квот українських пісень на радіо Верховна Рада прийняла 16 червня, президент підписав його 6 липня. Документ, зокрема, передбачає, що частка пісень державною мовою має становити протягом першого року не менше 25%, другого – не менше 30% і третього – не менше 35%.
З дня набрання чинності мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити протягом першого року – не менше 50%, протягом другого – не менше від 55%, протягом третього – не менше від 60%.