Укр Рус

«Надзвичайний» ведучий ICTV Костянтин Стогній дізнався, чи буде кінець світу

«Надзвичайний» ведучий ICTV Костянтин Стогній дізнався, чи буде кінець світу

Годинник в одному з латиноамериканських міст відраховує час, який залишився до 21 грудня. Ця дата мала б стати фінальною крапкою в історії людства – так стверджує частина вчених, котрі розшифрували пророцтва індіанців майя.

Наскільки правдиві апокаліптичні передбачення – вирішив переконатися на власні очі відомий телеведучий та журналіст Костянтин Стогній та вирушив по докази до Мексики і Гватемали. Там побачив чимало неочікуваних речей. Каже – про це не можна було не написати книги!

«У районі Канкун у Мексиці побудували ціле підземне місто з бункерами для багатіїв, які могли б врятуватися під час якогось апокаліпсису», – розповідає Стогній.

Зараз дивляться

Учасники експедиції одними з перших у світі побачили безцінні археологічні знахідки племен майя, котрі, як і українці, були аграрним народом. Одне з найбільших вражень – майже карпатська стріха на хаті у джунглях, що простояла півтори тисячі років. Але не з соломи, а з каменю!

ВІДЕО. Костянтин Стогній розкрив таємницю кінця світу

Вчені з експедиції знайшли у першоджерелах і відповідь про кінець світу.

«Майя у кінці VII століття до нашої ери записали дату майбутнього – 4772 рік нашої ери. Тобто ви бачите, що майя не обмежувало свій календар 2012 роком», – каже учасник експедиції, кандидат історичних наук Юрій Полюхович.

Тисячі кілометрів древніми містами та джунглями були щедрими не лише на історичні свідоцтва, а й на випробування у місцевих реаліях. Костянтин вірить, що саме об такі пригоди може зачепитися справжній інтерес читачів до історії, зокрема у дітей.

«Я хочу, щоб вони дивилися і також навчалися. І це їх зацікавлювало, і тягу до життя більшу давало, більшу наснагу вчитися і вивчати народи, які можуть бути цікавими, у яких є цікаві історії і дуже повчальні речі», – каже Стогній.

Для себе тележурналіст відкрив, що першим у світі знайшов ключ до шифру написів майя наш земляк Юрій Кнорозов. А нині в Україні є молоді вчені, справді захоплені цією культурою. У світі ж щороку знаходять нові міста майя. Тож золота ера вивчення цієї давньої культури лише починається.

//ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка