Міста України: що змінилося за 25 років незалежності (ВІДЕО)

Редакція Фактів ICTV підготувала для вас серію відеосюжетів, приурочених до 25-річчя Незалежності України.
Наша країна відзначає 25 років своєї незалежності, тому Факти ICTV вирішили згадати, як виглядала Україна від 90-х до сьогодення.
Нещодавно ми також підготували для вас добірку найкращих музичних хітів України за 25 років.
Читайте: Історичний момент: перший дзвінок по мобільному в Україні (ВІДЕО)
Київ
Столиця України чи не найбільше змінилась за ці 25 років. Починаючи від студентської акції протесту, що отримала назву Революція на граніті, до Помаранчевої, а згодом і до Євромайдану – Революції Гідності.
1991 рік – головна площа отримала сучасну назву на честь проголошення Україною державної незалежності.
2001 рік – проведена реконструкція Майдану. Встановлено монумент Незалежності, відкрито підземний магазин Глобус, ліквідовано великий фонтан – так звану Рулетку.
2004 рік – Майдан став центром Помаранчевої революції.
2013 рік – розпочався Євромайдан.
Харків
Харків – одне з найбільших обласних міст України. Був навіть короткий час столицею Української РСР. Місто і досі залишається науковим, культурним, промисловим осередком України.
У липні 2008 року на конкурсі Сім чудес Харкова були обрані історичні та культурні монументи, які слід побачити кожному.
Пам’ятник Тарасові Шевченку
Пам’ятник було зведено у 1935 році біля входу в сад імені Тараса Шевченка. Монумент вважається найкращим серед більш, ніж 250 інших пам’ятників Тарасові Шевченку в усьому світі. Знадобилося понад рік, щоб створити цей витвір мистецтва.
Фонтан Дзеркальний струмінь
Фонтан було побудовано в 1947 році на честь перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Одна з найвидатніших архітектурних споруд у Харкові і перебуває під захистом ЮНЕСКО.
Покровський собор
Його засновниками були козаки, які звели собор у 1689 році як частину укріплень. У XVI столітті приміщення Покровського собору використовували для занять студентів Харківського коледжу, де у 1759-1764 роках викладав видатний український педагог, поет і філософ Григорій Сковорода. На цей момент Покровський собор є найстарішим кам’яним пам’ятником архітектури національного значення в Харкові.
Успенський собор
Дзвіницю собору, яку виконано у неокласичному стилі, побудували в 1820-1830-х роках, а висота всієї будівлі сягає 90 метрів. До ХХІ століття собор вважався найвищою будівлею у місті. Після реставрації 1980 року у соборі відкрили Будинок органної та камерної музики.
Держпром (Будинок державної промисловості)
Будівля Держпрому є першою висотною залізобетонною каркасною спорудою в усьому Радянському Союзі. Величезну багатоповерхову каркасну конструкцію з бетону, де нараховується 4500 віконних прорізів і 17 гектарів скла, звели у винятково короткий строк: 1925-1928 роки.
Благовіщенський собор
Цю церкву, яскравий приклад неовізантійської архітектури з 80-метровою дзвіницею, було побудовано між 1889 і 1901 роками за проектом місцевого архітектора Михайла Ловцова.
Житловий будинок зі шпилем
Житловий будинок зі шпилем розташовано на площі Конституції. Становить висотну домінанту майдану і займає цілий квартал. Збудований за проектом П. I. Арєшкіна у 1954 році.
Севастополь
Севастополь – портове місто України. Тут розташована головна база для військово-морських флотів. Історична спадщина Севастополя надзвичайно велика і налічує багато століть.
Всього лиш у 3 км від центру міста лежать руїни античного грецького міста Херсонес, де князь Київський Володимир прийняв християнство.
Адміралтейський собор Св. Володимира на Центральному міському пагорбі – видатний пам’ятник православної архітектури 19 століття. На його стінах немає ікон, замість них – мармурові плити з іменами 33 героїв першої оборони, удостоєних ордена Св. Георгія.
Балаклавський Георгіївський монастир документально вперше був згаданий в 1578 році, хоча за переказами його заснування відносять аж до 891 року.
Вінниця
Вінницю визнали найкращим містом для життя в Україні за підсумками рейтингу 2013 року журналом Фокус. І це не даремно! Вінниця – дуже зелене місто.
Чого вартує лише Центральний міський парк Вінниці, площа якого становить 40 га. Це пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Новою візитною карткою міста є реконструйована набережна Рошен та фонтан на воді з світло-музичним шоу, урочисте відкриття яких відбулося 4 вересня 2011 року.
Донецьк
Донецьк – великий промисловий та фінансовий осередок України, шахтарська столиця нашої держави.
Економіку міста становлять 200 промислових підприємств із обсягом виробництва понад 50 млрд грн і понад 20 тисяч підприємств малого й середнього бізнесу.
Серед провідних підприємств важкої індустрії міста Донецький металургійний завод. Він один з найстаріших підприємств південно-східної України.
Одна з історичних шахт Донбасу – Шахта ім. О. Ф. Засядька. Експлуатується з 1958 року, проектна потужність 1200 тис тонн вугілля на рік.
Підприємство Топаз, яке спеціалізувалося на розробці і виробництві складних радіотехнічних систем і комплексів.
Після 2012 року колишній Донецьк не впізнати. Євро 2012 позитивно вплинуло на місто.
Чи не вся транспортна інфраструктура міста дісталася в спадок ще з радянських часів, а тому потребувала термінового оновлення.
Поза всякими сумнівами, родзинкою Донецька став новий стадіон Донбас Арена. Унікальний об’єкт, який від інших європейських топ-стадіонів відрізняє овальна форма. Його площа – 25 га.
Найбільше хвиля реконструкції і модернізації зачепила Донецький аеропорт. Тут із нуля побудували термінал, злітно-посадкову смугу, авіаційно-диспетчерську вежу, а також реконструювали місця для стоянок літаків. На жаль, під час АТО на Донбасі місто було окуповане російськими військами.
Новий аеропорт був повністю знищений російськими бойовиками.