, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

Міста України: що змінилося за 25 років незалежності (ВІДЕО)

Міста України: що змінилося за 25 років незалежності (ВІДЕО)

Редакція Фактів ICTV підготувала для вас серію відеосюжетів, приурочених до 25-річчя Незалежності України.

Наша країна відзначає 25 років своєї незалежності, тому Факти ICTV вирішили згадати, як виглядала Україна від 90-х до сьогодення.

Нещодавно ми також підготували для вас добірку найкращих музичних хітів України за 25 років.

Зараз дивляться

Читайте: Історичний момент: перший дзвінок по мобільному в Україні (ВІДЕО)

Київ

Столиця України чи не найбільше змінилась за ці 25 років. Починаючи від студентської акції протесту, що отримала назву Революція на граніті, до Помаранчевої, а згодом і до Євромайдану – Революції Гідності.

1991 рік – головна площа отримала сучасну назву на честь проголошення Україною державної незалежності.

2001 рік – проведена реконструкція Майдану. Встановлено монумент Незалежності, відкрито підземний магазин Глобус, ліквідовано великий фонтан – так звану Рулетку.

2004 рік – Майдан став центром Помаранчевої революції.

2013 рік – розпочався Євромайдан.

Харків

Харків – одне з найбільших обласних міст України. Був навіть короткий час столицею Української РСР. Місто і досі залишається науковим, культурним, промисловим осередком України.

У липні 2008 року на конкурсі Сім чудес Харкова були обрані історичні та культурні монументи, які слід побачити кожному.

Пам’ятник Тарасові Шевченку

Пам’ятник було зведено у 1935 році біля входу в сад імені Тараса Шевченка. Монумент вважається найкращим серед більш, ніж 250 інших пам’ятників Тарасові Шевченку в усьому світі. Знадобилося понад рік, щоб створити цей витвір мистецтва.

Фонтан Дзеркальний струмінь

Фонтан було побудовано в 1947 році на честь перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Одна з найвидатніших архітектурних споруд у Харкові і перебуває під захистом ЮНЕСКО.

Покровський собор

Його засновниками були козаки, які звели собор у 1689 році як частину укріплень. У XVI столітті приміщення Покровського собору використовували для занять студентів Харківського коледжу, де у 1759-1764 роках викладав видатний український педагог, поет і філософ Григорій Сковорода. На цей момент Покровський собор є найстарішим кам’яним пам’ятником архітектури національного значення в Харкові.

Успенський собор

Дзвіницю собору, яку виконано у неокласичному стилі, побудували в 1820-1830-х роках, а висота всієї будівлі сягає 90 метрів. До ХХІ століття собор вважався найвищою будівлею у місті. Після реставрації 1980 року у соборі відкрили Будинок органної та камерної музики.

Держпром (Будинок державної промисловості)

Будівля Держпрому є першою висотною залізобетонною каркасною спорудою в усьому Радянському Союзі. Величезну багатоповерхову каркасну конструкцію з бетону, де нараховується 4500 віконних прорізів і 17 гектарів скла,  звели у винятково короткий строк: 1925-1928 роки.

Благовіщенський собор

Цю церкву, яскравий приклад неовізантійської архітектури з 80-метровою дзвіницею, було побудовано між 1889 і 1901 роками за проектом місцевого архітектора Михайла Ловцова.

Житловий будинок зі шпилем

Житловий будинок зі шпилем розташовано на площі Конституції. Становить висотну домінанту майдану і займає цілий квартал. Збудований за проектом П. I. Арєшкіна у 1954 році.

Севастополь

Севастополь – портове місто України. Тут розташована головна база для військово-морських флотів. Історична спадщина Севастополя надзвичайно велика і налічує багато століть.

Всього лиш у 3 км від центру міста лежать руїни античного грецького міста Херсонес, де князь Київський Володимир прийняв християнство.

Адміралтейський собор Св. Володимира на Центральному міському пагорбі – видатний пам’ятник православної архітектури 19 століття. На його стінах немає ікон, замість них – мармурові плити з іменами 33 героїв першої оборони, удостоєних ордена Св. Георгія.

Балаклавський Георгіївський монастир документально вперше був згаданий в 1578 році, хоча за переказами його заснування відносять аж до 891 року.

Вінниця

Вінницю визнали найкращим містом для життя в Україні за підсумками рейтингу 2013 року журналом Фокус. І це не даремно! Вінниця – дуже зелене місто.

Чого вартує лише Центральний міський парк Вінниці, площа якого становить 40 га. Це пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

Новою візитною карткою міста є реконструйована набережна Рошен та фонтан на воді з світло-музичним шоу, урочисте відкриття яких відбулося 4 вересня 2011 року. 

Донецьк

Донецьк – великий промисловий та фінансовий осередок України, шахтарська столиця нашої держави. 

Економіку міста становлять 200 промислових підприємств із обсягом виробництва понад 50 млрд грн і понад 20 тисяч підприємств малого й середнього бізнесу.

Серед провідних підприємств важкої індустрії міста Донецький металургійний завод. Він один з найстаріших підприємств південно-східної України.

Одна з історичних шахт Донбасу – Шахта ім. О. Ф. Засядька. Експлуатується з 1958 року, проектна потужність 1200 тис тонн вугілля на рік.

Підприємство Топаз, яке спеціалізувалося на розробці і виробництві складних радіотехнічних систем і комплексів.

Після 2012 року колишній Донецьк не впізнати. Євро 2012 позитивно вплинуло на місто.

Чи не вся транспортна інфраструктура міста дісталася в спадок ще з радянських часів, а тому потребувала термінового оновлення.

Поза всякими сумнівами, родзинкою Донецька став новий стадіон Донбас Арена. Унікальний об’єкт, який від інших європейських топ-стадіонів відрізняє овальна форма. Його площа – 25 га.

Найбільше хвиля реконструкції і модернізації зачепила Донецький аеропорт. Тут із нуля побудували термінал, злітно-посадкову смугу, авіаційно-диспетчерську вежу, а також реконструювали місця для стоянок літаків. На жаль, під час АТО на Донбасі місто було окуповане російськими військами.

Новий аеропорт був повністю знищений російськими бойовиками.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка