За ними – врятовані міста! Зеленський вручив ордени Золота Зірка 14 Героям України

Президент України Володимир Зеленський вручив ордени Золота Зірка військовослужбовцям, яким надано звання Героя України, та членам родин загиблих захисників.
– Усі покоління українців, які житимуть на цій землі, завжди пам’ятатимуть подвиг тих, хто зупинив російську навалу й наближає нашу перемогу. Тисячі людей віддали свої життя за волю й незалежність України, – наголосив президент.
Він додав, що це звання уособлює не просто подвиги, а врятовані життя людей.
– За ними – неминуча поразка ворога, за ними – врятовані міста України, врятовані люди, врятовані побратими. За ними – особистості, які змогли стати найкращими. І за ними – родини, які виховали й підтримали наших героїв, – заявив Зеленський.
Хто отримав звання Героя України
Василь Боєчка у перші тижні повномасштабної війни Росії проти України керував реактивною батареєю та уразив 28 колон і близько 40 скупчень живої сили й техніки противника.
Кирило Верес у середині березня 2022 року організовував оборону Мар’їнки Донецької області. Там було зупинено просування ворога на південно-східні околиці міста, знищено два танки та два БМП. Через те, що сили противника сильно переважали, було ухвалено рішення про відхід. Проте наступного дня під командуванням Вереса українські війська пішли у контрнаступ і повернули свої позиції.
Капітан Роман Дрогомирецький і майор Микола Любарець у березні як добровольці виконали політ на гелікоптері з Дніпра до Маріуполя. Вони доставляли боєприпаси захисникам міста, а на зворотному шляху вони евакуювали вісьмох важкопоранених осіб.
Командир мотопіхотної роти, старший лейтенант Артур Кравченко під час наступу ворожих військ поблизу міста Глухова Сумської області вступив у бій із переважними силами противника. Було завдано значної шкоди ворогу, виведено з ладу 3 БТРи, 6 одиниць ворожої автомобільної техніки. Лейтенант зміг вивести особовий склад. Крім того, він брав участь у боях у Чернігівській області. У березні біля Буди на Чернігівщині попри перевагу противника завдав суттєвих втрат ворогу й зупинив його просування. Попри поранення, виконав бойове завдання.
Заступник командувача військ ОК Північ Сухопутних військ ЗСУ, бригадний генерал Дмитро Красильников ефективно виконав завдання щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності України підрозділами під його керівництвом. Завдяки Красильникову підрозділи угруповання Північ зривають усі плани противника щодо просування вглиб території України на Донецькому та Луганському напрямках.
Капітан Юрій Михайлюк у березні брав участь в обороні Волновахи на Донеччині. Потім була оборона Вуглегірська, де перешкоджали спробам ворога здійснити оточення, вчасно виявляючи та знешкоджуючи диверсійні групи й колони противника. У середині березня у Вуглегірську рота потрапила в оточення. Бій тривав близько 12 годин. Не маючи великої кількості боєприпасів, Юрій Михайлюк зумів об’єднатися з механізованим батальйоном іншої бригади, рятуючи його пораненого командира, взяти побратимів під своє командування, завдяки чому зумів протриматися в цьому важкому бою та вирватися з оточення.
Рота капітана Сергія Пономаренка в березні на Харківщині знищила танки, БМП та до 20 солдатів противника. Під прикриттям вогню командирського танка відвести пошкоджену бойову машину в безпечне місце та евакуювати її екіпаж.
Підполковник Віталій Савич 24 лютого під час бойового вильоту в районі Гостомеля Київської області завдав ураження живій силі противника та вертольоту Ка-52.
Зведений підрозділ під керівництвом підполковника Сергія Старченка у березні на Донеччині вступив в оборонний бій, який тривав понад вісім з половиною годин. В результаті професійної роботи Старченка було уражено значну частину сил ворога. Після того як частину сил зведеного підрозділу відрізав противник, який упритул наближався до пункту управління боєм, підполковник ухвалив рішення викликати вогонь артилерії на себе. Його підрозділ зумів перегрупуватися й дати гідну відсіч окупантам. У такий спосіб, не шкодуючи свого життя, підполковник Сергій Старченко зберіг людей і техніку свого підрозділу, а противнику не вдалося здійснити прорив і зайняти населений пункт Благодатне Донецької області.
Хто отримав звання Героя України посмертно
Завдяки полковнику Ігору Бедзаю в березні 2014 року в умовах ризику для життя із заблокованого аеродрому м. Саки (АР Крим) було перебазовано до Миколаєва 10 одиниць авіаційної техніки. У травні 2022 року під час здійснення пошуково-рятувальних заходів у районі гирла річки Дунай вертоліт Мі-14 під керівництвом полковника був збитий ворожим літаком Су-30. Ігор Бедзай загинув.
Командир танкової роти, старший лейтенант Максим Білоконь 26 лютого зупинив атаку ворога в передмісті Чернігова, підбивши три ворожих танки. У той самий вечір під час танкової дуелі на околицях Чернігова Максим Білоконь отримав поранення, несумісні з життям.
Полковник Валерій Гудзя у березні спланував та особисто очолив проведення наступальної операції щодо зачищення околиць Попасної від російських військ. Унаслідок пострілу з танка противника та ураження осколками офіцер отримав поранення, несумісне з життям.
Андрій Люташин 24 лютого, ризикуючи власним життям, здійснив виведення літака МіГ-29 з-під авіаційного ракетного удару. Він брав участь у груповому бою, під час якого вдалося не допустити завдання ударів з повітря та був знищений ворожий літак Су-30. У березні Андрій Люташин брав участь у авіаційній підтримці підрозділів Сухопутних військ ЗСУ в боях на підступах до Києва. Маневруючи в зоні ураження ППО противника, майор ракетним ударом знищив три БМП окупантів. Після цього його літак був обстріляний ворожими ракетами та збитий, льотчик не встиг катапультуватися й загинув.