Укр Рус
, редакторка стрічки

Чи підвищать тарифи на електроенергію в Україні – відповідь експерта

Тарифи на електроенергію
Фото: Depositphotos

З 1 жовтня 2021 року Кабінет міністрів Україні встановив для побутових споживачів в Україні нові ціни на електроенергію.

Вже близько року ціни на електроенергію в Україні залишаються незмінними. Чи чекати українцям на підвищення плати за електроенергію – дізнавалися Факти ICTV.

Ціна за електроенергію у 2022 році

Наразі українці, що споживають на місяць до 250 кВт⋅год (включно), платять за електроенергію 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт⋅год.

Зараз дивляться

Ті українці, що споживають більше 250 кВт⋅год, платять 1,68 грн за 1 кВт⋅год.

Термін дії цих тарифів було встановлено до 30 квітня 2022 року, але Кабмін подовжив їх до 31 жовтня 2022 року.

Коли подорожчає електроенергія для населення в Україні Фото 1

Коли підвищать тарифи за електроенергію

На думку фінансового аналітика Олексія Лупоносова, сьогодні неприпустимо піднімати будь-які тарифи для населення.

– Сьогодні взагалі неприпустимо збільшувати тарифи для українців, зокрема й на електроенергію. На жаль, сьогодні ми маємо певні проблеми із Запорізькою АЕС. Це найпотужніша АЕС у Європі, яку ми модернізували, – каже аналітик.

Лупоносов наголошує, що із втратою генерації та інвестицій в Україні збільшується собівартість електроенергії та її генерації. Але, на думку експерта, це не привід підвищувати тарифи на світло, особливо під час війни.

– Сьогодні потрібно шукати певні грошові донати, аби Україна не збільшувала тарифи для населення. Крім того, є розпорядження президента, де вказано, що тарифи для українців не мають збільшуватись.

Так, ми розуміємо, що є багато важелів, починаючи з росту курсу, закінчуючи втратою генерації та сплатою кредитів. Але це не привід для підвищення тарифів на електроенергію, – зазначає експерт.

На питання, чому все ж можуть збільшити тарифи, аналітик відповідає, що наші генеруючі компанії брали кредити у банках, і їм потрібно сплачувати відсотки.

– Чому хочуть збільшувати тарифи? Бо наші генеруючі компанії брали кредити у банках, і їм потрібно сплачувати відсотки. На сьогодні, на жаль, генеруючі компанії не мають кредитних канікул. Якби у нас був оголошений стан війни, це був би безперечний форс-мажор. Сьогодні, аби уникнути відсотків, потрібно йти до суду, і там доводити, що у вас конкретний форс-мажор. А цього робити не хочуть, – констатує Лупоносов.

Фінансовий аналітик додає: аніж не доводити форс-мажор, генеруючим компаніям простіше збільшити тарифи для населення.

– Як би там не було, сьогодні просто неприпустимо збільшувати тарифи для українців. На мою думку, сьогодні Україна має всі підстави не збільшувати тарифи для населення.

Зробити це можна завдяки оптимізації банківських кредитів – якщо форс-мажор, то відтермінувати певні платежі. І найголовніше, на це мають бути донати або гранти, які можна взяти у міжнародної спільноти, але там має бути 100% прозорість, – резюмує фінансовий аналітик.

Читайте також
Євро здешевшав, а долар без змін: курс валют в Україні
Гроші

електроенергія, Комунальні тарифи, підвищення тарифів, ріст цін в Україні
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка