, редакторка стрічки

Виїзд чоловіків за кордон із 1 липня: чи змінилися правила

Виїзд чоловіків за кордон
Фото: Факти ICTV

Правила виїзду українських чоловіків за кордон з 1 липня, як і раніше, регулюються постановою Кабміну № 57 та законом Про мобілізацію, який набув чинності 18 травня. Водночас потрібно мати військовий квиток для виїзду за кордон.

Виїзд чоловіків за кордон: що зміниться у липні

Ще з 18 травня працівники Держприкордонслужби перевіряють наявність військово-облікових документів у чоловіків, які мають право на виїзд, згідно з пунктами 2-6 Правил перетину державного кордону, прописаними в урядовій постанові № 57.

У ДПСУ радили чоловікам перед поїздкою за кордон заздалегідь оновити свої дані у ТЦК і внести інформацію про отримання відстрочки у свій військово-обліковий документ.

Зараз дивляться

16 липня в Україні – останній день оновлення військово-облікових даних у ТЦК. Як зазначив в ефірі телемарафону Єдині новини речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, з 17 липня для перетину кордону чоловікам віком від 18 до 60 років обов’язково потрібно мати військовий квиток.

Це може бути паперовий документ у вигляді книжечки, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного або ж військово-обліковий документ в електронній формі з QR-кодом.

– Це стосується всіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. За відсутності такого документа буде виноситися відмова в перетині кордону, – наголосив він.

Демченко уточнив, що категорії чоловіків, яким дозволено перетинати кордон, не змінилися. А до умов виїзду чоловіків за кордон додали наявність військово-облікового документа.

Які документи треба показати прикордонникам

Під час воєнного стану або проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком 18-60 років зобов’язані мати із собою військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу (паспорт), та надавати їх за вимогою прикордонника.

Крім того, чоловіки, які мають право на виїзд, повинні надати документи, які підтверджують звільнення від мобілізації або виключення з військового обліку за станом здоров’я.

Кого це стосується:

  • заброньованих на період мобілізації:
  • визнаних військово-лікарською комісією непридатними до військової служби за станом здоров’я;
  • чоловіків, на утриманні яких перебувають троє і більше неповнолітніх дітей;
  • батьки-одинаки;
  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
  • а також інших категорій осіб, визначених ст. 23 закону Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Читайте також
Заборона на виїзд чоловіків із подвійним громадянством: у ДПСУ дали роз’яснення
Чи можна виїхати за кордон, якщо є кредит у 2024 році

QR-код військово-облікового документа тепер можна показати під час перетину кордону

Як пояснював речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, QR-код, який отримують під час оновлення військово-облікових даних, можна показувати під час перетину кордону.

За його словами, Кабмін 18 червня врегулював законодавство, тому тепер QR-код у застосунку Резерв+ є чинним військово-обліковим документом для надання на кордоні.

– Зокрема, це стосується і наявності у військово-облікових документах у паперовій чи електронній формі інформації із зазначенням підстав про звільнення від мобілізації або виключення з військового обліку за станом здоров’я, – сказав він.

Демченко наголосив, що прикордонники можуть перевіряти інформацію з військово-облікових документів через систему Оберіг і у разі невідповідності даних мають право відмовити у перетині кордону.

Читайте також
Виїзд за кордон 2025: чи можуть чоловіки з інвалідністю залишати територію України
Закордонний паспорт України

Джерело: Держприкордонслужба
Держприкордонслужба, Кордони України, Мобілізація
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка