Грілися дровами і проводили уроки під обстрілами. День вчителя в сірій зоні
На уроці української мови у загальноосвітній школі Новоселівки першокласники знайомляться з літерою У. До початку бойових дій тут навчалися майже 200 учнів. Зараз лишилася половина. Але школа, попри постійні обстріли та небезпеку, працює. За відсутності світла й опалення. Тутешній директор Іван Куркчі згадує, як грілися дровами, що їх передавали військові, але все одно проводили уроки для дітей, які з’їжджаються сюди з кількох сіл району.
– Поки працює школа, до тих пір живе і село, – каже директор школи с.Новоселівка Іван Куркчі.
Не припиняла роботу і середня школа у селищі Зоря, яка теж опинилася у так званій сірій зоні. Під час активних боїв, заняття тут проводили навіть коли приходили 5-7 учнів. Відтоді, кожен із місцевих вчителів ставав ще й психологом, яким доводилося працювати і з дітьми, і з їхніми батьками.
Дивіться: Коли професія – це покликання. Як стають вчителями.
Напередодні професійного свята – Дня вчителя викладачів вітали як учні, так і військові. Представники цивільно-військового співробітництва передали вчителям прифронтових шкіл літературу, яку збирали харківські волонтери.
Загалом, до Дня вчителя офіцери групи цивільно-військового співробітництва обіцяють довезти до всіх прифронтових шкіл на Приморському напрямку майже тонну підручників та методичної літератури.
До слова, на Рівненщині відкрили 2 школи, які будували 30 років.