Статті
, Відеоредактор

Хто і як лобіював надання зброї Україні у США

Підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією Америка почала ще у грудні 2014 року. Тоді перший закон про економічну і військову допомогу проголосували обидві палати Конгресу, і підписав президент Барак Обама. Над просуванням документа активно працювала українська діаспора. А в Конгресі все координував помічник одного з конгресменів – Джордж Баррос, якому на той час було лише 17 років.

Джордж Баррос народився у передмісті Вашингтона. Його батько – з Філіппін. Батьки матері – з України.

Джорджу було лише 16, на практику в офіс конгресмена Стіва Стокмана його прийняли. Раз на тиждень він робив найпростіші речі – відповідав на дзвінки виборців, проводив екскурсії Конгресом. Але згодом почався Майдан.

Конгресмен, у якого проходив практику Джордж, очолював підкомітет з Європи та Євразії Комітету Палати представників з міжнародних справ.

Тоді Джордж, який володіє російською і почав вивчати українську, став працювати 5 разів на тиждень, щоденно тримаючи конгресмена в курсі подій на Україні.

ЧитайтеЗбройні сили США вислали допомогу Україні

У грудні  2014 року Закон про підтримку свободи України був підтриманий обома палатами Конгресу та підписаний президентом Обамою.

Сьогодні Джордж Баррос – студент престижного Коледжу Вільяма і Мері у Вірджинії, де він вивчає міжнародні відносини та політичні науки. Він вже кілька разів побував в Україні – щасливий, що йому, в такому юному віці, випало стати не лише свідком історії, а і її учасником.

До слова, президент США Дональд Трамп підписав Консолідований закон про бюджетні асигнування на 2018 рік, який передбачає виділення на підтримку України понад $620 млн.

США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка