, Відеоредактор

Начинка Марса: місія InSight вирушила досліджувати планету

Учені та фанати космосу затамували подих. Сьогодні розпочинається InSight – місія на Марс за майже півмільярда доларів. Може здатися, що це чергове дослідження червоної планети, і це буде помилкою. InSight може стати справжнім науковим проривом, ось кілька причин чому.

Усе, що ми знаємо про Марс – про його поверхню. Незабаром людство планує колонізувати червону планету, а що в неї всередині не відомо. InSight покликаний виправити це непорозуміння. На Марсі висадиться зонд-геолог із сейсмографом та іншим обладнанням на борту. Аби дослідити Марс зсередини, пробурять шестиметровий отвір.

Зонд замірятиме сейсмоактивність і начинку Марса. Вулкани на Марсі окрема загадка. Деякі з них величезні. Приміром, Олімп-Монс утричі вищий за Еверест. Потужність поштовхів має бути неймовірною, але як сильно трясе червону планету, науковці ще не знають.

Читайте: Метеорний потік Аквариди: дата і як побачити

Земля постійно змінюється – відступають океани, ростуть гори, з Марсом усе по-іншому. Він практично не змінився і на  вигляд приблизно такий же, як 3 мільярди років тому. І може розказати вченим багато цікавих історій.

Марс – це машина часу. Знання структури червоної планети допоможе більше дізнатись і про Землю. Дослідження показують, що Земля, Місяць і Марс сформовані з однакових матеріалів. Інсайт покаже чи правильна ця гіпотеза.

Місія працюватиме один марсіанський, або два земні роки. Дослідники створили на апараті архів, що зберігатиме інформацію з майбутнього.

У НАСА попіклувались і про простих землян, і створили спеціальний сайт. Вписуєте своє ім’я і воно летить на Марс разом з місією Інсайт. Охочих це зробити виявилось майже 2,5 мільйони. І нових паперових марсонавтів більше не беруть.

До слова, вчені виявили злиття 14 галактик, які можуть утворити найбільший об’єкт у відомому Всесвіті.

місія InSight, Марс
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка