Пішки 20 км із таємними записками у волоссі. Живі легенди УПА
Перемога над російським агресором буде наша, якщо триматимемося, як один народ – це слова дівчини, котра в 15 років пішла до лав Української Повстанської армії битися за свободу країни від нацистів, більшовиків та поляків.
Нині жінці 90 і вона жодної хвилини не шкодує за свій вибір.
Їх переслідували, вбивали, кидали до концтаборів, але це не зупиняло воїнів, як і зараз на Східному фронті.
Жінка й досі пам’ятає все до найменших деталей. Майже щодня дівчина долала пішки по 20 кілометрів із таємними записками у волоссі, які їй вплітала мама. Посеред ночі пробиралася крізь хащі та болота.
На Волині у 1942 зародилася українська повстанська армія. В її ряди приймали спочатку тільки патріотів-націоналістів, членів ОУН, членів юнацтва та інших добровольців. Однодумці оберігали свої села від окупантів.
У 1944 в армії “лісовиків” було понад 100 тисяч людей. Повстанський рух охопив 10 областей на заході України, частину Білорусі та Польщі.
Читайте: День захисника України: 7 героїв нашого часу
У лісах на бійців почалися облави, повстанців кидали до в’язниць, катували, відправляли до концтаборів, вбивали. 10 років у неволі була і Ганна, згадувати усі тортури важко й нині. Та все життя вона гордо називає себе бандерівкою.
Після Другої світової повстанці йдуть у підпілля. Головними завданнями тоді стали пропаганда визвольних ідей та захист людей від репресій комуністичного режиму. Боротьба тривала до 1960 року.
До слова, раніше Факти ICTV підготували коротку довідку про те, що вам потрібно знати про УПА та це свято.