, Відеоредактор

Похибка зведена до мінімуму: як проводять Національний екзит-пол

На думку соціологів, дані Національного екзіт-полу сміливо можна вважати неофіційними результатами голосування українців. Аби зменшити похибку до мінімуму, опитування проводяться по всій Україні, протягом всього дня волевиявлення.

Читайте: Результати екзит-полу в другому турі виборів 2019 – результати

Виключення складають лише закриті типи дільниць, де голосують військові, ув’язнені тощо. Саме тому на усіх попередніх виборах різниця між даними екзіт-полів та підсумковими результатами ЦВК складала менше 2%.

Майже 17 тис. українців взяли участь в опитуванні Національного екзіт-полу. На виході з 400 дільниць по всій Україні інтерв’юери зі спеціальними бейджами пропонували, кожному 12-тому виборцеві, заповнити спеціальний опитувальник.

Читайте: Вибори президента України 2019 – офіційні результати екзит-полу

Потрібно було зазначити: стать, вік, освіту та кандидата, за якого проголосували і власноруч опустити анкету в спеціальну скриньку. Та попри просту та анонімну процедуру, погоджуються не всі.

Починаючи з 12-тої, кожні три години інтерв’юери з Києва та всіх областей у телефонному режимі відправляють дані до соціологічних центрів. Тут їх  обробляють, але тримають у  секреті аж до закриття дільниць.

Національний екзіт-пол спільно проводять одразу три соціологічні центри: КМІС, Фонд Демократичні ініціативи та Центр Разумкова. А тому на відміну від інших опитувань, організованих на замовлення деяких політичних сил, цифри – максимально наближені до офіційних результатів виборів президента України.

До слова, результати екзит-полу: чому підсумки очікувані.

Вибори 2019, Вибори президента 2019
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка