Як вберегтися від кліщів – що робити та куди звертатись

З приходом весни стало не лише тепліше, а й небезпечніше. У парках і зелених зонах чатують кліщі. І якщо ви думали, що ці комахи падають з верхівок дерев, то помиляєтеся. Вони заповзають з невеликих кущів. Чіпляються до всього живого.

Для прогулянок на природі краще обирати незахаращені місцини, без високої трави. Щоб захистити себе від укусів кліщів одяг має бути світлим, однотонним, щільно прилягати до тіла і з довгими рукавами. Варто прихопити з собою головний убір. А ще можна користуватись розчином лаванди, ванілі або оцту аби перебити запах тіла.

Дивіться: В Ужгороді розцвіли перші магнолії

Опісля прогулянки обов’язково потрібно оглянути себе. Адже кліщ присмоктується безболісно. А проблем від нього може бути багато. Ризик зараження хворобою Лайма наближається до 100%, якщо комаха на тілі провела більше, ніж 3 доби.

Як тільки паразита виявили, одразу ж необхідно звернутися до лікарні. Але якщо такої можливості немає, можна й самотужки. Треба дуже легенько пінцетом захопити кліща перпендикулярно до місця укусу, розхитуючи дуже обережно легенько його видаляти.

Видалену комаху обов’язково треба віддати на лабораторне дослідження. Аби виявити чи не переносив бува кліщ хворобу Лайма. Нині ж комунальники оброблятимуть парки спеціальними розчинами, аби кліщі не лютували. Це планують робити з понеділка.

До слова, китаянка 5 років не прала наволочку і заробила сотню кліщів на віях.

Кліщі
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка