Закріплення децентралізації в Конституції: коли реформа охопить країну

Успіхи децентралізації надихнули уряд закріпити її засади в Конституції, щоб у наступників не було спокуси зменшити роль місцевих громад та їх самостійність. Кабмін розробляє зміни до Конституції, які назавжди закріплять положення про децентралізацію.

Напередодні прем’єр-міністр доніс цю думку до місцевих громад, сьогодні на ту ж тему говорив і з президентом та головою Верховної ради. Володимир Гройсман вважає, що усі необхідні механізми можна напрацювати за 600 днів. Відлік починається із січня. До 2020 року реформа має охопити усю країну.

Читайте: Операція Децентралізація – чому районі адміністрації проти та що дала реформа

Наразі в Україні – майже 900 об’єднаних територіальних громад. Це 9 мільйонів людей, які вирішили: вони можуть ефективно розпоряджатися своїми грошима. Основний принцип децентралізації – частина податків лишається на місцях. Однак, і турбота, наприклад, про освіту та інфраструктуру переходить так само у регіони. Прем’єр закликав не забувати про потреби людей із інвалідністю: Україна має бути безбар’єрною. А міністр соціальної політики нагадав: уже в цьому місяці пенсії з інвалідності дещо зросли, наступного року додадуть ще 9%.

Сьогодні ж на засіданні урядовці віднайшли гроші для моряків, яких незаконно захопила і відправила за ґрати Росія. Їхнім родинам виділять по 100 тис. гривень.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що ремонт доріг на Дніпропетровщині став можливим завдяки децентралізації.

Децентралізація
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка