PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Екатерина Одарченко

Президентські перегони 2019: хто має шанси на перемогу

Зараз існує багато соціологічних опитувань, але як зрозуміти, хто ж реально має шанси на перемогу в історично важливому змаганні. І чи реально ці президентські перегони є історично важливими?

Давайте розглянемо перспективних кандидатів та зробимо висновки. Для зручності поділимо аналіз на такі пункти: як кандидата підтримують на даний момент, організаційні можливості, ресурси, інші можливості.

Обнадійливі рейтинги Гриценка

По нинішній електоральній підтримці рейтинги начебто обнадійливі у Гриценка, але якщо аналізувати динаміку минулих виборів – висока впізнаваність, проте низька віра в можливості цього кандидата та його команди.

А які можливості? Ось тут і причина неуспіху Гриценка. Його структура та організаційні можливості вкрай слабкі, він ніколи не працює з професійними політичними менеджерами та має конфлікти з іншими лідерами та інвесторами, тому не може сформулювати вдалий меседж та донести його.

Ресурси: раніше Гриценко мав декілька інвесторів, які були в активі партії, зараз для нього золотий момент – сформувати команду з відомих інноваційних бізнесменів та отримати підтримку. Але сумніваюсь, що це можливо, адже за результатами літнього періоду активності не спостерігалось.

Читайте: Чому Вакарчук та Зеленський можуть балотуватись на посаду президента

В цілому позиціонування Гриценка невдале, він має позитивну конотацію, але нечіткий архетип, мало ознак лідера – сильного та рішучого, а на цей образ є запит.

Кандидат Бойко з іншої електоральної групи

Нинішня електоральна підтримка має досить чіткий електорат, що переходив від Партії регіонів до Опозиційного блоку та асоціюється з господарником і промисловцем.

Тут важливу роль відіграє комунікація з подібними меседжами, вдало виконана на свого споживача. А ось з точки зору зростання рейтингу – це питання, особливо у вигляді роздільності “синього” електорату.

Можливості: раніше апарат Партії регіонів та ОБ, як спільника, був достатньо сильний. Наймали хороших консультантів, тому системно були в медіа й утримували структуру. Сама ПР мала велику структуру на місцях. Зараз ситуація зовсім інша, активи на місцях шукають інші гравці.

Ресурси у структурі екс-регіоналів завжди були, в тому числі через порозуміння з Ахметовим та Новінським, і не лише фінансовий, але й підсвідомий вплив через Московський Патріархат, який підтримували впливові підприємства та структури холдингів.

Сам по собі Бойко не є пасіонарієм. Тут скоріше технологічно потрібно виділити можливості до об’єднання чи коаліцій з Рабиновичем та іншими “синіми” політичними силами.

Тимошенко – системна робота чи харизма

Сьогодні рейтинг Юлії Тимошенко є високим за дослідженнями всіх агентств. Тут є декілька причин – системна робота партійної структури, робота фракції у Верховній Раді та успіх на виборах в територіальних громадах, її особиста постійна робота над собою та пасіонарність.

Цих якостей у Тимошенко не забереш. Проте, ризики є. По-перше, це технологічні проекти від Адміністрації Президента, які грають на тому самому електоральному полі. По-друге, любов до пісень Вакарчука може відтягти рейтинг у Тимошенко, в разі його балотування, до 3%.

Можливості: партійні осередки Батьківщини за 17 років існування партії одні з найбільш впливових та розгалужених структур по Україні. Та їхні останні успіхи на регіональному рівні можуть мобілізувати виборця, якщо все виконуватиметься по відповідній стратегії.

Ресурси: стабільні партійні інвестори впродовж останніх років, міцні відносини з регіональними лідерами, відповідно з сьогоднішніми рейтингами з лідером Тимошенко багато хто хоче мати справу.

Особливості образу позиціонування Юлії Володимирівни – відхід від образу жінки-матері до антикризового сильного менеджера, що є без заперечень потужним кроком.

Порошенко – не все так просто

Рейтинги говорять про глобальні втрати підтримки, і це правда, але шанси в нього є, проте вони базуються через менш позитивні та правильні механізми. Кампанія, що базується на успіхах у зовнішній політиці й посилюється армією дисонує з рівнем життя й, очевидно, підтримка падає.

Організаційні ресурси: Блок Петра Порошенка сформував свою партійну структуру під час правління діючого президента, але він часто переманює партійний актив з інших партій.

Але реальної розгалуженої сталої партійної системи як у Батьківщини, в БПП не існує. Багато хто з його партії шукає інших кандидатів, які дадуть перспективу увійти в парламент. Його партійний актив, як прийшов та і піде.

Читайте: Від $240 до 370 млн. Скільки коштує стати президентом

Ресурси: Порошенко має багато прихильників, які зацікавлені в консервації своїх позицій. Це ряд лояльних олігархів, які підтримуватимуть нинішнього Голову та його технічні проекти на майбутнє.

Наприклад, проект Наш край, який створений від Адміністрації Президента, має непогані шанси на парламентських виборах у “синьому” електоральному секторі.

Темні конячки

Якщо говорити про перспективи “темних конячок”, то вибір падає саме на впізнаваних людей, які формуватимуть свої проекти. Але якісно нові структури сформувати не встигнуть, проте електоральні бонуси заберуть у лідерів перегонів.

Сподіватимемось на створення нових цікавих та системних політичних сил, адже лише 2-3 партії в країні – ознака слабкої демократії.

Автор: Катерина Одарченко, політтехнолог, партнер компанії “SIC Group Ukrainе”, Member of International association of political consultants (IAPC).

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка