
До конца 2022 года украинки в возрасте от 18 до 60 лет, профессии которых относятся к расширенному перечню Минобороны, обязаны встать на воинский учет.
Это предусмотрено приказом Минобороны от 11 октября 2021 года №313, который вступил в силу 17 декабря.
Коснется это нововведение и беременных, и женщин, имеющих несовершеннолетних детей.
Для женщин так же, как и для мужчин, согласно закону Украины О воинской обязанности и военной службе, предусмотрены категории для отсрочки от призыва на сборы и на военную службу, обусловленные семейными обстоятельствами, учебой, состоянием здоровья и тому подобное.
Уже начиная с 2023 года, если женщина откажется становиться на воинский учет, ей будет грозить штраф от 850 до 1 500 грн. Руководителя предприятия или организации, где она работает, оштрафуют на сумму от 5,5 тыс. грн до 8,5 тыс. грн.
Управление стратегических коммуникаций аппарата главнокомандующего Вооруженных сил Украины подготовило краткую пошаговую инструкцию, как женщинам встать на воинский учет.
Крок 1. Знаходимо свою спеціальність (професію) у переліку
У наказі Міноборони щодо розширення списку професій жінок, які зобов’язані стати на військовий облік від 11 жовтня 2021 року №313, знаходимо свою.
Крок 2. Повідомляємо роботодавцеві про обов’язок стати на військовий облік
Після того, як в пропонованому списку професій знайшли свою, звертаємось до роботодавця, щоб повідомити йому про обов’язок стати на військовий облік та необхідність взяти довідку.
Крок 3. Збираємо необхідні документи
Для того, щоб стати на військовий облік, необхідні:
- заява про взяття на військовий облік (надає Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки),
- паспорт (або ID-картка),
- ідентифікаційний код,
- фотокартка 3х4,
- свідоцтво про шлюб (якщо є),
- свідоцтво про народження дітей, документи про опіку (якщо є),
- документ про здобуття спеціальності та/або професії,
- Covid-сертифікат,
- рішення військово-лікарської комісії про придатність за станом здоров’я для проходження військової служби в мирний або воєнний час (оформлюється в Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки).
Крок 4. Проходимо медогляд
Для того, щоб долучити до пакету документів висновок військово-лікарської комісії, проходимо медичний огляд.
Крок 5. Надаємо необхідні документи для взяття на військовий облік
Після того, як виконані попередні чотири кроки (зібрані необхідні документи та пройдено медогляд), звертаємось до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації місця проживання.