Укр Рус

Саміт G7 завершено: підсумки (фото)

Саміт G7 завершено: підсумки (фото)

У замку Ельмау завершився саміт G7. Конкретних рішень, цифр і зобов’язань мало. Але “велика сімка” – це можливість узгодити політику ліберальних демократичних країн.

Напередодні саміту G7 багато розмов і суперечок було про склад учасників, пише Німецька хвиля.

Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, Сполучені Штати Америки та Японія – ці країни становлятьзагалом близько 10 відсотків населення Землі. Де Індія і Китай? Де Бразилія і Австралія? Учасники саміту вказують, що на це є інші формати, наприклад, “велика двадцятка”.

Зараз дивляться

На питання, чи не було помилкою виключення зі складу Росії, Ангела Меркель відповіла так: “G7 – це група держав, об’єднаних такими цінностями, як демократія і верховенство права. В наші принципи входить також захист норм міжнародного права та непорушності кордонів, оскільки це є основою нашого світопорядку. А російська анексія Криму є порушенням міжнародного права”.

Читайте: G7 попередила, що буде з Росією у разі війни 

Тон задав колишній глава уряду Польщі, а нині голова Європейської ради Дональд Туск. Ще до початку саміту він нагадав, що продовження санкцій пов’язане з дотриманням Росією договору “Мінськ 2”. А в нинішній ситуації зміна санкційного режиму можлива тільки у бік посилення. Дональд Туск сподівається, що рішення про продовження санкцій на саміті 28 країн ЄС буде ухвалено одностайно.

Меркель додала, що учасники саміту не бажають посилення санкцій, але готові піти на цей крок, якщо ситуація на сході України не покращиться. У заключному комюніке саміту це звучить так: “Тим не менш ми готові запровадити і подальші обмежувальні заходи, аби підвищити ціну, яку Росії доведеться заплатити, якщо її дії зроблять це за необхідне”.

Проовження санкцій було заявленою метою і президента США Барака Обами. США досі давали відігравати активну роль у врегулюванні конфлікту європейцям, в першу чергу, Німеччини та Франції. Але в конгресі США зростає невдоволення, президента звинувачують у нерішучості. Тому йому було так важливо зберегти єдиний фронт країн G7 у питанні про санкції. На прес-конференції Барак Обама зазначив, що санкції вже завдали шкоди економіці Росії і запевнив, що всі учасники саміту згодні з їхнім продовженням.

Важливою метою саміту було оголошено захист клімату. Учасникам вдалося домовитися про мету не допустити потепління клімату більш ніж на 2 градуси. Вказано і один із шляхів до цієї мети – скорочення частки викопних джерел енергії. Але ці цілі були сформульовані ще на конференції ООН з питань захисту клімату в 2009 році в Копенгагені.

Провідні країни світу мають намір створити спеціальний фонд, щоб допомогти країнам, що розвиваються в заходах щодо захисту клімату і, крім того, до кінця століття повністю відмовитися від використання викопних джерел енергії для вироблення електрики.

Мало конкретних рішень ухвалив саміт і за іншими темами. Наприклад, вирішено створити спеціальний фонд з залученням державних та приватних коштів, щоб сприяти підвищенню безпеки праці в країнах, що розвиваються. Спеціальний фонд має бути створений і для боротьби з епідеміями. Однак, хто і скільки грошей повинен вкласти в ці фонди, ще належить домовитися.

Навіть природа і погода в Баварії сприяла саміту. Більше 10000 учасників обіцяли зібрати різні організації на демонстрації протесту. Але ввечері напередодні саміту вибухнула тропічна гроза з градом. Дощ остудив емоції, багато наскрізь промоклих демонстрантів поспішили поїхати геть. Поліція – щонайменше 17000 осіб – залишилася. До кінця саміту на кожного протестувальника було по 5 поліцейських.

Журналісти, що приготувалися писати про побоїща демонстрантів з поліцією, накинулися на інші побічні теми. Ось, наприклад, меню обіду високих гостей в понеділок: курячий суп по-тайськи; філе форелі з гарніром з картоплі із зеленою цибулею і соусом з чебрецю, і на десерт желе з персика з мигдалем. Гості пили, не повідомляється. Але ось в неділю вранці президент США і канцлер Німеччини снідали в пряниковому баварському селі і випили по пів-літра баварського пива. Пиво з ранку? Так. Але це було безалкогольне пиво.

Фото: Getty Images, Facebook, Twitter

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка