
Коріння конфлікту між Росією і Заходом полягають в помилкових очікуваннях і тієї, й іншої сторони на початку 1990-х років.
Про це заявив російський економіст, директор Інституту економіки РАН Руслан Грінберг під час свого виступу на 12-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES).
– Як вести себе по відношенню до Росії? Сьогоднішня ситуація, наша сварка з Заходом – велика ганьба для світу, для Європи. Але диктатор не впав з небес.
Грінберг стверджує, що в Росії були наївні сподівання, що раз ми прогнали комуністів – заживемо як на Заході, якщо приймемо їх правила.
– А на Заході думали, що російські люди такі ж, як і вони. Захід дуже сильно провокував Росію в різних відносинах. Росія сама винна, тому що в 1990-ті роки вона любила Захід більше, ніж себе, – сказав економіст і додав, що у Європи було два почуття: страх і цікавість.
Читайте: Порошенко: Від Заходу нам потрібно дві речі
– Зараз найголовніша проблема – це відновлення довіри. Немає альтернативи Мінським домовленостям. Наскільки я знаю, більш-менш відповідальні люди в Росії твердо знають, що Донбас має залишитися в Україні. Але Донбас повинен отримати максимально широку автономію.
В теперішній ситуації буде контрпродуктивно прагнути до того, щоб Україна стала членом НАТО, – додав Грінберг.
Коли наша дружба відновиться Росія теж повинна вступити в НАТО, вважає російський економіст.
– Є дві причини Холодної війни: західний тріумфалізм, тому що закінчення Холодної війни було вирішено на рівноправній основі (захід виграв ідеологічну війну, а не холодну) та синдром “старшого брата” по відношенню до України, – резюмував він.
Слідкуйте за зустріччю онлайн тут.
Нагадаємо, зустрічі YES2015 проходять за сприяння Фонду Віктора Пінчука.