Укр Рус

Панамські документи: знайдено офшори президента Азербайджану

Панамські документи: знайдено офшори президента Азербайджану

Родичі президента Азербайджану Ільхама Алієва використовували фонди і компанії, зареєстровані на території Панами.

Про це повідомляє Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, у розпорядження якого потрапили документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, підозрюваної у створенні підставних фірм і корпоративних структур для приховування власників активів, передає РБК.

Структура власності родини Алієвих не уточнюється, але азербайджанський лідер вже потрапляв у фокус ICIJ три роки тому. Тоді розслідувачі викрили його і його сім’ю у володінні таємними офшорами.

Зараз дивляться

Читайте: Путіну потрібна війна в Нагірному Карабасі – Слава Рабінович

Згідно з документами, Алієв та його дружина Мехрібан в 2003 році придбали фірму Rosamund International Ltd на Британських Віргінських островах. Алієв, який був вказаний директором і співвласником фірми, на той момент був депутатом парламенту, а в жовтні того ж року став президентом.

За даними ICIJ, компанія мала легальний юридичний статус до травня 2004 року. Алієв таким чином порушив законодавство, що забороняє членам парламенту і президенту займатися бізнесом, уточнили опитані ICIJ юристи.

У 2008 році, за даними ICIJ, доньки Алієва – 19-річна Арзу і 23-річна Лейла придбали компанії Arbor Investments, LaBelleza Holdings Limited і Harvard Management Limited на тих же Британських Віргінських островах. Перша нібито була зареєстрована на Арзу, решта — на Лейлу. Угода була укладена через два місяці після переобрання Алієва на пост президента. Рід діяльності всіх цих компаній тоді ICIJ назвати не зміг, але уточнив, що керівництво Азербайджану, вочевидь, доклало чималих зусиль, щоб приховати існування компаній від громадськості.

Як повідомлялося, президент Росії Володимир Путін більшу частину коштів зареєстрував в офшорних компаніях Панами. Про це йдеться врозслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP). Повідомляється, що розслідування тривало більше року і в ньому взяли участь понад 400 журналістів і 100 видань. Робота йшла в 80 країнах світу.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка