PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Йосипчук
Автор: Ольга Йосипчук

Ключові події Франції та Німеччини 2019: як це може вплинути на Україну

2019 рік досить непростий для цілого світу, а особливо для передових держав, які не тільки є фінансовою опорою для інших, але й компасом змін, за яким рухаються всі інші.

Як події в Європі вплинуть на Україну

Наразі у Франції і так не спокійно, протести жовтих жилетів вщухають на якусь мить, а потім розгоряються з новою силою. З’являються все ширші та амбітніші вимоги у протестувальників, на які уряд не може піти. Відставка Еммануеля Макрона з погіршеним рейтингом на декілька щаблів, на фоні тривалих мітингів, стає вірогіднішою з кожним днем.

Жовті жилети

Однією з причин, яка ймовірно буде мати важкі наслідки та може підсилити народні протести – це план уряду по скороченню 15 тисяч державних службовців до 2020 року.

У 2019 році планується скоротити майже 4,5 тисяч чиновників, для скорочення бюджетних видатків, щоб не перевищити допустимий дефіцит бюджету, регламентований ЄС для своїх членів та який не може перевищувати 3% ВВП.

Таку інформацію на початку серпня оприлюднив прем’єр-міністр країни Едуард Філіпп виданню Le Journal de Dimanche. Крім того, пенсії, житлові та сімейні пільги будуть підвищуватися значно повільніше.

Читайте: США вступає у 2019 рік: ключові події та чи матимуть вони вплив на Україну

Така політика вже викликала обурення, як лівих, так і правих партій Франції. Цілком вірогідно, що до кінця 2019 року у Франції можуть оголосити позачергові президентські вибори, де пані Марін Ле Пен буде фаворитом перегонів.

Для України така ситуація може мати наслідки в призупиненні багатьох інвестиційно-економічних проектів, які активно обговорювалися у рамках міжурядових комісій, з питань економічного співробітництва протягом 2018 року.

Серед найбільших небезпек для Німеччини у 2019 році – зміна уряду Великобританії. Ми не знаємо достеменно, хто отримає перемогу, але якщо лейбористи наберуть більшість, можна очікувати на страшний сон для ЄС, адже вони анонсують другий референдум про вихід з його складу.

Така перспектива навіть на 2020 рік буде мати важкі наслідки для ЄС та Німеччини уже в 2019 році.

Окрім того, прогноз (за даними Saxo Bank) приросту в автобудівельному секторі всього 2%, що також не радує.

Постійний приріст біженців спричиняє додаткові витрати та навантаження на економіку держави. Які ще колапси в світі спонукають тисячі біженців шукати прихистку в Німеччині – ніхто наразі не знає, бо рік лише почався.

біженці

Велика ймовірність того, що кількість мігрантів значно зросте у 2019 році та, думаю, пані Меркель це усвідомлює. Адже динаміка приросту мігрантів у Німеччині є прогресуючою. Так у період 2014-2016 роках кількість мігрантів збільшилася більше ніж у два рази. Окрім вихідців з Сирії, Афганістану та Іраку, все частіше долучаються переселенці з Африканського континенту.

Для України всі ці чинники можуть негативно відобразитися на фінансовій підтримці, яку нам надає Німеччина. Також на багатьох спільних інвестиційно-економічних проектах.

Проте, є велика вірогідність того, що Німеччина почне ще більше експортувати агропромислової продукції з України, що матиме позитивні наслідки для сільськогосподарського сектору.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка