PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Антон Кучухідзе
Автор: Антон Кучухідзе

США вступає у 2019 рік: ключові події та чи матимуть вони вплив на Україну

Що стосується внутрішньої політики, то перший момент – це загострена боротьба між демократами та республіканцями, новообраним конгресом та президентом США. Ми це бачимо і відчуваємо вже зараз.

Бюджет країни не прийнятий, відповідно політична боротьба буде загострюватися. Незважаючи на всі складнощі, адміністрація Трампа буде тиснути максимально, завищуючи ставки.

Економіка

Успішні показники 2017-2018 року з великою часткою ймовірності збережуться в 2019 році. Можливо уповільниться зростання, але в середньому ВВП буде більше 3%. У третьому кварталі 2018 року економіка США показала рекордні показники – 4,2%. Такого зростання ВВП не спостерігалося з 2014 року.

Рівень безробіття буде максимально позитивним – 3,8%, найгірший показник може прирівнюватися до 4%.

США дійсно вдалося залучити інвестиції, поступове та стабільне зростання збережеться.

Зовнішня політика

Ключове питання зовнішньої політики – Китай, чим закінчаться торгівельні переговори та які преференції отримають Штати. Поки що це все хмарно, тільки в березні сторони повинні вийти на якісь домовленості.

Другий пріоритет – Сирія, Трамп також буде торгуватися і в цьому регіоні.

Третій пріоритет – Північна Корея, наближається зустріч глав держав.

Четвертий пріоритет – Іран.

Ще один важливий пріоритет – недопуск до реалізації Північного потоку-2. Саме навколо цих питань буде вибудовуватися основна увага США.

Питання торгових відношення з Європою та санкції проти РФ також серед топових тем.

Вплив на Україну

Підходи мінятися не будуть. Мирне врегулювання на Донеччині, санкції проти РФ через агресію в Криму та на Сході України, а так само, постійні заклики до боротьби з корупцією. З огляду на те, що у нас рік виборів, то вони не будуть формувати щось до їх закінчення.

У глобальному сенсі, ситуація в Україні кардинально не зміниться, з точки зору економічного розвитку і боротьби з корупцією, оскільки 2019 рік у нас перехідний. Все, що на сьогоднішній день на повістці: боротьба з корупцією, реформування, мирне врегулювання – залишатиметься в пріоритеті для двосторонніх відносин.

Якщо хтось чекає величезних інвестицій, то їх не буде, тому що західний або американський бізнес не задоволений тими процесами, які відбуваються в сфері врегулювання бізнесу, а також не завершеною судовою реформою. Відповідно, вони не до кінця впевнені, що при якихось проблемах зможуть захищати свої права в Україні.

Роль відіграє і великий рівень корупції – індикатор, що не вселяє впевненості в інвесторів для інвестування.

Кредити, думаю, будуть видаватися, враховуючи, що наш уряд часто сліпо виконує те, що написано в різних меморандумах. Принаймні підтримка при їх отриманні від різних фінансових інститутів може абсолютно зберегтися.

Автор: Антон Кучухідзе, політолог-міжнародник.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка