PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Руслан Бортник
Автор: Руслан Бортник

Чим обернеться для РФ перемога України в Гаазі

8 листопада Міжнародний суд ООН ухвалив рішення продовжити розгляд позову України проти Росії.

Позов проти Росії Україна подала ще у 2017 році. У ньому вона просить притягти РФ до відповідальності за підтримку тероризму та дискримінацію під час агресії.

Україна стверджує, що Росія порушує конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та надає зброю і інші види допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України.

Наразі Україна виграла у попередній стадії позову. Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, що ця справа є їхньою юрисдикцією та розглядатиме справу близько двох років, але можливий варіант і до п’яти років, – вважає політолог Руслан Бортник.

Читайте: Міжнародний суд ООН розгляне позов України проти Росії

Проте варто пам’ятати, що Росія у будь-який час може вийти з цього процесу та перестати визнавати юрисдикцію Міжнародного суду ООН, як припинила визнавати юрисдикцію низки інших світових організацій. Ймовірніше, цей програш Російської Федерації підштовхне її до таких дій.

Ця перемога посилює міжнародну позицію України та вірогідність визнання Росію хоча б частково винною у порушенні цих Міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Читайте: РФ виставляла кримчан як живий щит: докази Україна передала в Гаагу

Але досягнути виконання цих рішень буде дуже складно. Це політична перемога, яка посилює переговорні та міжнародні позиції України, що у свою чергу послаблює позиції Росії та може продовжити її ізоляцію у міжнародних інституціях.

Проте рішення, яке реально когось покарає чи поверне Україні Крим, чи відновить контроль української держави на Донбасі у зв’язку з діяльностю цього суду, чекати не варто.

Автор: Руслан Бортник, політолог. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка