PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олег Устенко
Автор: Олег Устенко

Державний бюджет-2020: чому економічне зростання повинне закладатися на рівні 3%

20 вересня Верховна Рада взяла на розгляд бюджет України на 2020 рік.

За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, доходи бюджету Україн складатимуть 1 трлн 79 млрд і вперше під цей проект не подаватимуть зміни до Податкового кодексу.

Було б добре мати більш консервативний варіант бюджету України на 2020 рік. Тобто потрібно було закладати відносно невисоке економічне зростання на рівні 3-4% і більш високий рівень дефіциту держбюджету – 2,5% від ВВП, – говорить економіст Олег Устенко.

У разі більш позитивного розвитку подій такий консервативний сценарій формування бюджету України міг би дати можливість утворення люфту для маневрів, тобто фіскального простору.

Фісканльний простір міг би використатись на додаткові структурні проекти або як засіб на збільшення витрат у сфері медицини, освіти тощо. Для того, щоб цю можливість реалізувати, необхідно закласти у бюджет відповідний механізм.

Читайте: Виплата боргів, оборона, соціальна сфера: як вплине бюджет 2020 року на українців

В Україні може з’явитися фіскальний простір як наслідок високих темпів економічного зростання, детінізації економіки, боротьби з контрабандою, що призведе до великих надходжень до держбюджету. Це все разом може давати приплив додаткового фінансового ресурсу – близько $5 млрд.

Якщо з’явиться фіскальний простір і реформи йтимуть досить швидко, тоді можна припустити, що приплив іноземних інвестицій у 2020 році може бути різко змінений на рівні не $2-2,5 млрд, а $5-10 млрд.

Читайте: Курс долара, борги і витрати – головне з бюджету-2020

Курс долара може змінитися. Супутнім фактором є те, що Національний банк України пішов на пом’якшення монетарної політики, зниження облікової ставки, що може привести до додаткового кредитування економіки.

Тому заниження бюджетних показників було б більш логічним підходом.

Автор: Олег Устенко, економіст.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка