PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Антон Кучухідзе

Два роки президентства: чому Трамп може перемогти на виборах 2020

По-перше, при всій протидії, яка існує проти Дональда Трампа – цей президент показує позитивний результат для Америки. Опустимо шатдаун. Є такі результати, як: економічне зростання, створення робочих місць, рекордний рівень безробіття (за останні 18 років мінімальний).

Те, що він обіцяв з точки зору економіки, просування економічних інтересів, створення робочих місць та збереження інвестицій США, то він все це робить та дуже успішно.

В середньому економіка зростає на 3% у рік. За два роки робочих місць створено до 4 млн. Це все позитивні передумови для того, щоб балотуватися на другий термін.

По-друге, у демократів дефіцит кадрів. Тому Трамп буде впевнено йти на виборчу кампанію. Є окремі особистості, але такої, що могла б публічно позмагатися з Трампом та активно вести передвиборну кампанію (сперечатися, доводити, перемагати і пропонувати) – немає.

Дуже багато факторів, які говорять про те, що яскравого лідера у демократів немає та вони не визначилися на кого робитимуть ставку.

Ці два фактори, на мою думку, будуть сприяти тому, що Трамп піде на другі вибори та буде балотуватися, щоб зберегти владу під час другого терміну.

Що зробив Трамп за два роки правління

У політиці Трампа важливо те, що він почав перегляд всіх традиційних союзів Сполучених Штатів Америки. Переглянув північноамериканську домовленість, відмовився брати участь в односторонніх рішеннях по економіці, які просував Обама. Не вступив до Тихоокеанської зони вільної торгівлі та почав з цими ж державами домовлятися на двосторонній основі.

Він тисне на Європу з приводу того, що 2% має йти на оборону. Посилив лобіювання енергетичних інтересів штатів та тиск на європейських партнерів, щоб ті не допустили будівництво Північного потоку-2. Відмовився від примирення з Іраном і виступає за санкції проти них.

Знаковий почерк – підвищення ставок та введення тих чи інших санкцій проти різних політичних гравців. Іноді це приносить результати, а іноді варто почекати.

Він каже прямим текстом те, що Америка захищає свої інтереси і це головний орієнтир в будь-яких відносинах з партнерами. Найголовніша подія року, яку ініціював Трамп – домовленості з Китаєм та перегляд торгових угод, а також з Європейським Союзом. Для того, щоб заробити і отримати більше.

Не можу сказати, що Трамп вирішив міжнародні конфлікти, які існують протягом довгих десятиліть (ізраїльський конфлікт, північнокорейське питання), але один він цього вирішити і не може.

Якщо за президентства Обами зовнішня політика була більш спокійна, то при Трампі вона дуже посилена в дусі класичної школи реальної політики США та спрямована на їх національний інтерес.

Автор: Антон Кучухідзе, політолог-міжнародник.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка