PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Йосипчук
Автор: Ольга Йосипчук

Коли Netflix почне знімати серіали в Україні

Україна має величезний потенціал для виготовлення українського якісного кіно на експорт, яке здатне не лише принести сотні мільйонів доларів, але й підвищити імідж та впізнаваність української культури в світі.

Володимир Гройсман у Facebook розхвалював фільм Захар Беркут, та це дійсно гарна кінострічка. Правда у нас їх одиниці, а з експортом фільмів взагалі біда, адже усі 27 років вони виготовлялися виключно для російського споживача.

Зараз, коли у нас чотири роки триває війна, багато проектів попали під заборону, а інші просто заморожені. Що ж нам робити, як максимально швидко реанімувати українське кіно та де брати гроші на нові круті екшени?

Ми маємо створити привабливі умови для того, щоб Netflix зайшов в Україну і почав знімати власні серіали у нас. Саме цим ми плануємо зайнятися в найближчі п’ять років у рамках нашої програми. І власне уже маємо концепцію.

Ми певні, що разом з провідними виробниками, такими, як FILM.UA та урядом, зможемо створити привабливі умови для платформи. Велосипед придумувати ми не будемо, а переймемо досвід світових лідерів у цьому сегменті – турків.

Туреччина посідає перше місце в світі за експортом серіалів, їх дивиться вся Латинська Америка, Азія, Європа і навіть ми. Студія Ay Yapim заробляє сотні мільйонів доларів на експорті фільмів, а турецькі зірки уже підкорюють Голлівуд.

Нещодавно у Стамбулі відбувся показ першого серіалу, який Netflix зняв у Туреччині, трансляція відбудеться одразу у 190 державах світу і його побачать 125 млн осіб. 

Знаю, що знайдеться купа скептиків, які скажуть, що для України ще зарано, дорого, непотрібно, війна і так далі.

Проте, ми – інноватори і знаємо, що світ занадто швидко змінюється, а платформа щоденно отримує тисячі нових підписників, в тому числі і в Україні. За цим майбутнє і ми маємо шанс йти в ногу з цілим світом, а не відставати від них на 100 років.

Для України ряд переваг очевидний:

По-перше, постійні робочі місця для тисячі талановитих людей, які створюють фільми.

По-друге, конкурентна заробітна платня і сплата чималих податків. Соціальний захист, зростання пенсій та збільшення ВВП.

По-третє, світова слава і визнання для наших акторів.

По-четверте, підвищення іміджу України в світі.

По-п’яте, відкриття української культури для чисельних глядачів, які згодом, як фанати Володаря Перстнів та Гри Престолів, їдуть тисячами на локації, де знімали їх улюблений серіал, чи фільм. Це не тільки економіка, але й геополітика.

Ми певні, що інноваційні рішення і НЕО Лідери змінять Україну, правда, для цього нам потрібна підтримка багатьох українців, адже ми фінансуємося виключно завдяки прозорому фандрейзингу.

Автор: Ольга Йосипчук, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка