Наш край вимагає від влади зафіксувати на п’ять років умови здобуття вищої освіти

Автор
Аліна Ісаєва

Чиновники Мінфіну вже увійшли в історію своїми поспішними ініціативами щодо скорочення стипендій та запровадження платного навчання у магістратурі. Президент негативно відгукнувся про їхні ініціативи під час виступу зі щорічним посланням у Верховній Раді. На моїй пам’яті таке трапилося вперше, коли поточне питання згадано у стратегічному виступі глави держави.

Разом з тим, запізніла реакція прем’єра на оприлюднені ініціативи Мінфіну свідчить про відсутність контролю у глави уряду над окремими міністерствами. Подібні “паузи” Гройсмана ставлять під сумнів його можливість здійснювати ефективне управління Кабміном і засвідчують, що уряд – це не команда однодумців, а лебідь, рак та щука.

Реалізація фінської реформи освіти, якою захоплюються в усьому світі, розпочалася 30 років тому і лише зараз видно її результати. Потрібно думати не про те, як зекономити на освіті, а над розробкою механізмів ефективної підтримки талановитих студентів та надійної соціальної допомоги. А це питання стратегії, а не разових рішень.

У лавах Нашого краю тисячі освітян – вчителів, директорів шкіл, викладачів вишів та студентських лідерів – і ми готові долучитися до стратегічної реформи.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка