PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Йосипчук
Автор: Ольга Йосипчук

Паспорти РФ в “ДНР” та “ЛНР”: як не втратити українців

Не вщухає галас навколо того, що в ОРДЛО масово видають паспорти Російської Федерації для громадян України, які живуть на окупованих територіях.

Для багатьох не дуже зрозуміло, чому документ має обмеження та діє лише на території Ростовської області.

Я особисто також не дуже розумію такого обмеження, цей пряник має гіркий смак. Ніби ви росіяни з таким паспортом, але лише в Ростові, в Москві ви ще українці.

Україна у свою чергу лякає громадян тим, що бенефіціарів, які отримали паспорт РФ, позбавлять усіх соціальних виплат з України. Це хибне та пагубне рішення, яке ще більше підсилить росіянізацію населення, рівень якої і так дуже високий.

Читайте: ОБСЄ зафіксувала черги за паспортами РФ на Донбасі – хто отримує

Люди почнуть просити допомоги у Кремля, а Путін, звісно, її дасть, чим підсилить свій вплив у регіоні, ставши спасителем. В цьому випадку значна частина людей, які наразі ще душевно розриваються між Україною та Росією, остаточно вирішать перейти на бік агресора.

Потрібно розуміти, що люди це роблять не з добра, а тому що кожен шукає для себе стабільності та забезпечення власних родин. Якщо замість пиріжка людям дати батіг у вигляді позбавлення соціальних виплат, після закінчення війни це населення буде стояти намертво за Росію, і тоді ми точно назавжди втратимо Схід.

Це тиха асиміляція з викоріненням національного українського ядра на цих землях, яку потрібно зупинити.

Українському уряду і новому гаранту навпаки потрібно заохотити мешканців ОРДЛО не отримувати паспорт РФ, наприклад, підвищенням соцвиплат, нарахуванням подвійного стажу (за шкоду), можливістю отримати землю під будівництво в інших областях та інше.

Провести маштабну державну промоакцію, на кшталт “не підтримай агресора – отримай цінні подарунки”. Таким чином населення ОРДЛО може допомогти Україні повернути не лише території, але й громадян, які з кожним днем все сильніше росіянізуються.

Читайте: Двоголова паспортизація: чому Путін вирішив піти на загострення саме зараз Проведення референдуму та дешева робоча сила - основні причини видавання паспортів РФ Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: чому тепер Росія не нападатиме, а захищатиме

Люди обирають добро. Згадайте історію великого переселення народів. За тисячі років нічого не змінилося – як і тоді люди хочуть мати дах над головою, тепло, захист та смачну їжу.

Частина європейських країн не квапиться ухвалювати новий пакет санкцій проти Росії. Треба розуміти, що ніхто не вирішуватиме наші проблеми.

Читайте: ЄС не планує вводити санкції проти РФ за паспорти на Донбасі

Володимиру Зеленському треба проводити численні перемовини зі світовими лідерами та Путіним для того, щоб мирно врегулювати цей процес.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка