PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Іван Ліберман

Подвійне громадянство: як карається українським законодавством

1 жовтня прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер заявив, що громадяни України не скоюють злочин, якщо не повідомляють про те, що вони мають паспорт іншої країни.

В Конституції України сказано, що подвійне громадянство не допускається.

Таким чином зрозуміло, що людина, яка має подвійне громадянство за законом України буде позбавлена одного з цих громадянств.

Читайте: Паспортний скандал: Угорщина не відкличе консула з Закарпаття

Це може бути позбавлення громадянства України, або іншого громадянства тією країною, якою воно було видане, якщо навіть людина перебуває на території України.

Україна не може позбавити українця громадянства іншої країни.

Наприклад, в угорця є громадянство угорське та українське. В даному випаду Україна не може позбавити угорського громадянства, а тільки українського.

Читайте: Угорщина хоче анексувати Закарпаття: як попередити ще одне вторгнення

Чи карають за подвійне громадянство

Якщо людина скористалась паспортом іншої країни для того, щоб вчинити якісь дії, наприклад, взяти кредит на міжнародних засадах, то тут будуть цивільно-правові наслідки, тобто скасування даного договору.

Або людина є співзасновником фірми з іншими українцями на території України і ця фірма, наприклад, уклала договори або взяла кредит чи застави, або щось здала в оренду чи суборенду, то такі договори також можуть визнаватися недійсними.

Читайте: Паспорти та подвійне громадянство. Для чого Угорщині Закарпаття

Притягнення до адміністративної відповідальності не зустрічається в адміністративному та кримінальному кодексі. Громадянства позбавляють в судовому порядку і все.

Можуть бути лише відшкодування збитків державі за сплату судового збору внаслідок подання позову до суду самою державою.

Автор: Іван Ліберман, адвокат.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка